Tessa z kolejnym kontraktem

  • Marta Bellon
opublikowano: 23-11-2012, 00:00

Przedsiębiorstwo z Krakowa zwyciężyło w przetargu PGE. Jego zadaniem będzie zabezpieczenie obiektu przed wybuchem.

Spółka Tessa zajmie się poprawą bezpieczeństwa wybuchowego w Elektrowni Dolna Odra należącej do PGE. W ramach kontraktu wykona w systemie „pod klucz” zabudowę instalacji odsprzęgania wybuchu dla 34 układów młynowych w elektrowni.

Prace będą realizowane od stycznia do grudnia 2013 r. i będą polegały na zabezpieczeniu instalacji podawania paliwa do młynów węglowych przed cofnięciem się wybuchu z młynów do zasobników szczelinowych. Krakowska spółka zainstaluje zabezpieczenia przeciwwybuchowe na kanałach zasypowych młynów.

Rozwiązanie to ma, niezbędny w takich przypadkach, certyfikat ATEX dopuszczający je do pracy jako system odsprzęgania wybuchu. W ramach kontraktu firma wykona też m.in. prace montażowe i przeszkoli załogę. To kolejna inwestycja w sektorze energetycznym, jaką zrealizuje Tessa.

Zwyciężyła również w największym w największym w Europie przetargu w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, ogłoszonym przez firmę EDF Polska, należącą do francuskiego giganta — Grupy EDF. Wykona pod klucz zabudowę instalacji przeciwwybuchowych dla 96 młynów kulowo-misowych węgla i mieszaniny węgla z biomasą w należących do grupy elektrowniach i elektrociepłowniach w Gdańsku, Gdyni, we Wrocławiu, w Krakowie i Rybniku.

Tessa należy do Grupy Wolff, w skład której wchodzą również firmy: Atex i Lewtech. Grupa od kilku lat realizuje program adaptacji polskiego przemysłu do wymogów dyrektywy ATEX.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Tessa z kolejnym kontraktem