Czytasz dzięki

Tessa złapała prestiżowy kontrakt

  • Marta Bellon
opublikowano: 05-11-2012, 00:00

Krakowska spółka zabezpieczy przed wybuchem elektrociepłownie i elektrownie francuskiego giganta.

Polska firma z Krakowa zwyciężyła w największym w Europie przetargu w zakresie bezpieczeństwa wybuchowego, ogłoszonym przez firmę EDF Polska, należącą do francuskiej Grupy EDF, głównego producenta energii we Francji i jednego z najważniejszych operatorów elektrowni jądrowych na świecie.

— Jest to największy przetarg zarówno pod względem wartości, jak i zakresu prac — podkreśla Sebastian Gruszka z firmy Tessa. Spółka dostarcza polskim zakładom rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa procesowego. W ramach kontraktu dla EDF wykona pod klucz zabudowę instalacji przeciwwybuchowych dla 96 młynów kulowo-misowych węgla i mieszaniny węgla z biomasą w należących do grupy elektrowniach i elektrociepłowniach w Gdańsku, Gdyni, we Wrocławiu, w Krakowie i Rybniku. Instalacje przemiału węgla i mieszaniny węgla z biomasą zostaną dostosowane do wymogów dyrektywy ATEX, zgodnie z którą zakłady przemysłowe, w których występuje zagrożenie wybuchem, muszą dostosować się do minimalnych wymogów bezpieczeństwa. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo wybuchowe układów nawęglania obiektów.

Zabezpieczenia zostaną wykonane w system tłumienia i odsprzęgania wybuchu — jednej z najbardziej zaawansowanego rozwiązania technicznego tego typu. Zapewnią ochronę pracowników oraz instalacji przed skutkami niekontrolowanego wybuchu. Tessa działa w Polsce od 1994 r., wraz z firmami Atex i Lewtech należy do Grupy Wolff, która realizuje program adaptacji polskiego przemysłu do wymogów dyrektywy ATEX. Spółka dostarczyła rozwiązania z zakresu zabezpieczenia przeciwwybuchowego zakładom na terenie Polski. W planach ma też zagraniczne kontrakty.

— Zamierzamy realizować zlecenia także dla zakładów w Europie — mówi Sebastian Gruszka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane