Test drobnych na walnym FAM

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 07-01-2008, 00:00

Przed najbliższym NWZA porozumienie akcjonariuszy raczej się nie sformalizuje, ale ma już poparcie Stowarzyszenia

Przed najbliższym NWZA porozumienie akcjonariuszy raczej się nie sformalizuje, ale ma już poparcie Stowarzyszenia

Inwestorów Indywidualnych.

Niedługo po tym, jak drobni inwestorzy zarządzającego m.in. cynkowniami i odlewnią FAM zrobili pierwsze kroki w kierunku organizacji porozumienia, zarząd spółki zwołał na 6 lutego walne. Jedynym — poza formalnymi — punktem obrad jest uzupełnienie składu rady nadzorczej po tym, jak z zasiadania w niej zrezygnował Janusz Michalak. Do rady zaproponowany zostanie prawdopodobnie kandydat popierany przez giełdowy Ponar (kontroluje 5,1 proc. akcji spółki, a wkrótce odkupi pakiet od Mirosława Kalickiego).

Drobni akcjonariusze nie sformalizują raczej porozumienia przed 6 lutego, ale też —ze względu na układ sił w akcjonariacie — nie będą się sprzeciwiać kandydatowi wspieranemu przez nowego inwestora.

— To walne będzie testem dla faktycznego zaangażowania inwestorów w akcję jednoczenia drobnych udziałowców — mówi jej inicjator Jacek Nawrocki, posługujący się pseudonimem „Rubik”.

Zachęca drobnych inwestorów do blokowania akcji na najbliższe walne i do uczestnictwa w obradach lub do przekazania pełnomocnictw.

— Zawiązanie formalnego porozumienia będzie zależało od woli aktywnych akcjonariuszy i od siły, jaką uda się wspólnie zgromadzić — mówi „Rubik”.

Podkreśla, że porozumienie jest nie „przeciwko” nowemu inwestorowi w FAM, lecz po to, by aktywniej kontrolować spółkę i dbać o realizację strategii.

— Nowy znaczący akcjonariusz potwierdził, że zamierza kontynuować strategię FAM, więc nie widzę tu konfliktu interesów — twierdzi Mirosław Kalicki, przewodniczący rady nadzorczej i — jeszcze — główny akcjonariusz FAM.

Tymczasem inicjatywa „Czy drobni akcjonariusze mają znaczenie??!!” ma już poparcie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII).

— To dobrze, że drobni akcjonariusze się organizują. Szczególnie że nie jest to pokłosie konfliktu, ale dbałość o własne interesy. Może uda się obalić mit, że tacy inwestorzy nie mają w spółce nic do powiedzenia — mówi Konrad Smok z SII.

Podobne porozumienie działa od niedawna w BMP, a akcjonariuszom Śrubeksu dzięki zjednoczeniu sił udało się wywalczyć wyższą cenę w wezwaniu ogłoszonym przez Koelnera.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane