Test prawdy przy 1135 punktów

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 11-03-2003, 00:00

Poprawa nastrojów w trakcie ostatnich sesji była zaledwie preludium do wczorajszych notowań, podczas których wartość najpopularniejszej serii kontraktów zyskała aż 36 pkt.

Przebieg handlu daje jednoznacznie pozytywne sygnały. W obecnej sytuacji nie ma alternatywy dla utrzymywania długiej pozycji.

Szanse na kontynuację rajdu zweryfikuje już dzisiaj test na poziomie 1135 pkt, stanowiący górne ograniczenie konsolidacji rozpoczętej w końcu stycznia. Jego przebicie sygnalizowałoby możliwość zwyżki nawet w okolice 1200 pkt. Wczoraj obroty wyniosły 452,8 mln zł. Wolumen sięgnął 20 404 sztuk i był najwyższy od 27 stycznia. Liczba otwartych pozycji wynosi aktualnie 20 438.

Notowania marcowej serii kontraktów terminowych na WIG20 rozpoczęły się 3-pkt wzrostem w porównaniu z piątkowym zamknięciem (1088 pkt). Od tej pory niemal nieprzerwanie trwała wspinaczka na coraz wyższe poziomy.

Wzrosty potwierdzała dawno nie obserwowana aktywność handlujących. Jednocześnie rosła liczba otwartych pozycji (LOP), co sugerowało, że nie brakowało chętnych do „podłączenia się” do dynamicznej zwyżki. W efekcie, kolejno pękały bariery podażowe na poziomie 1095 pkt oraz 1104 pkt.

Po dotarciu do 1123 pkt futures zanotowały korektę. Jednak w końcówce sesji popyt ponownie przejął inicjatywę doprowadzając do zamknięcia na najwyższym poziomie w trakcie sesji 1126 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Test prawdy przy 1135 punktów