TETA udoskonala swój system

Kamil Kosiński
opublikowano: 14-05-2001, 00:00

TETA udoskonala swój system

Wrocławska firma TETA wprowadziła do modułu Finanse wchodzącego w skład produkowanego przez nią systemu klasy ERP, funkcję automatycznego monitorowania należności i seryjnego generowania wezwań do zapłaty. Dzięki niej, do każdego z kontrahentów można wysyłać monity o różnej treści. W zależności od tego, jak układała się dotychczasowa współpraca do jednych w krótkich odstępach czasu można wysyłać stanowcze wezwania, podczas gdy korespondencję z innymi można prowadzić delikatniej, wysyłając ponaglenia w dłuższych odstępach czasu. System pozwala też na dowolne określenie, który z kolei monit dla danego kontrahenta ma być monitem przedsądowym, informującym o planowanym rozpoczęciu postępowania sądowego. Można także zaznaczyć, że do pewnej grupy kluczowych klientów monit przedsądowy nie zostanie nigdy wysłany. Użytkownik aplikacji może zdecydować też o tym, że jakaś grupa kontrahentów nie będzie w ogóle monitowana.

Standardowo druki opatrzone są nagłówkiem oraz dodatkowymi polami tekstowymi, w których wpisywana jest np. podstawa prawna wezwania, rachunek bankowy, kolejne warunki płatności lub inny, dowolny tekst. Symbol oraz numer wezwania do zapłaty jest generowany automatycznie i może zawierać dowolny tekst oraz następujące zmienne: numer kolejny, rok obrotowy, typ monitu (wartość MZW dla monitu zwykłego i MPS dla przedsądowego), rodzaj monitu (symbol rodzaju monitowania), symbol i numer kontrahenta. Sam wydruk wezwania do zapłaty, oprócz podstawowych danych dotyczących należności i dni zwłoki zawiera także numer kolejnego wezwania dla danej transakcji (związany z ilością poziomów monitowania przy danym rodzaju monitu) oraz prognozowaną wartość odsetek, która jest obliczona na dzień wystawienia wezwania. Dzięki temu kontrahent otrzymujący konkretne wezwanie ma przejrzysty obraz transakcji rozrachunkowych przeterminowanych na dany dzień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / TETA udoskonala swój system