TFI Allianz zabezpieczy przed inflacją

Robert Szklarz
opublikowano: 04-12-2016, 22:00

Dodanie pięciu nowych funduszy do oferty kończy proces zmiany strategii towarzystwa.

Po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA na horyzoncie pojawiły się zwiększone oczekiwania inflacyjne. Dlatego inwestorzy szukają produktów, które pozwolą im na tym zarobić. Do takich osób są skierowane nowe fundusze w formule master-feeder oferowane przez Allianz TFI. —

Naszą arką Noego chroniącą przed falą inflacji jest fundusz PIMCO Global Low Duration Real Return inwestujący w obligacje, których nominał i kupon są indeksowane o wskaźnik CPI. Jeżeli jest inflacja, to więcej na nich zarabiamy — tłumaczy Robert Hörberg, prezes TFI Allianz.

W portfelu znajdują się obligacje z całego świata, ale przede wszystkim z rynku amerykańskiego, o ratingu AA, czyli wysokojakościowe. Cechują się krótkim czasem trwania, przez co ich cena jest zależna od inflacji, ale odporna na wzrost stóp procentowych. Kolejnym nowym funduszem z oferty towarzystwa przynoszącym zysk, gdy rośnie koszt pieniądza, jest Allianz US Short Duration High Income. Inwestuje w obligacje korporacyjne amerykańskich spółek o stosunkowo wysokim kuponie wynoszącym około 4-5 proc. będące blisko terminu zapadalności. Przy rocznym czy dwuletnim czasie do wykupu są stosunkowo mało narażone na ryzyko stóp procentowych.

— Tym funduszem wypełniamy niszę rynkową, w której nie mamy dużej konkurencji. Fundusze ubezpieczeniowe i emerytalne nie mogą inwestować zbyt wiele w papiery o ratingu spekulacyjnym, a korporacyjne wysokodochodowe z reguły posiadają papiery o dłuższym czasie trwania. Dzięki temu możemy wyszukiwać ciekawe okazje inwestycyjne. Obligacje bliskie wykupu są zwykle najbezpieczniejsze, a ich kupon daje stabilny zarobek — podkreśla Robert Hörberg.

Nowym funduszem dostępnym dla klientów jest także Allianz Structured Return FIZ, należący do grupy absolutnej stopy zwrotu. Wykorzystuje strategię covered call polegającą na zajęciu długiej pozycji na akcje z S&P 500 oraz sprzedaży opcji call. Obie pozycje się równoważą, przez co wynik jest niezależny od sytuacji rynkowej, a na jego wysokość ma wpływ jedynie zmienność, determinująca wysokość premii opcyjnych.

— Fundusz bardzo systematycznie wypracowuje zysk, oczekiwana rentowność wynosi 4-6 proc. przy stosunkowo niedużej zmienności — mówi prezes TFI Allianz.

Klienci towarzystwa otrzymają także do dyspozycji możliwość inwestowania w fundusz akcji indyjskich Allianz India Equity oraz Allianz Pieniężny Globalny, który uzupełni Parasol Allianz Specjalistyczny FIO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Szklarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu