Thain: Umowa NYSE z Euronext możliwa w najbliższych dniach

(Marek Druś)
opublikowano: 01-06-2006, 18:57

Prezes NYSE Group John Thain powiedział, że do podpisania umowy o fuzji właściciela nowojorskiej giełdy z operatorem Euronext może dojść w najbliższych dniach. Zaznaczył, że na jej sfinalizowanie będzie trzeba zaczekać nawet sześć miesięcy, głównie z powodu oczekiwania na akceptację regulatorów rynków.

Prezes NYSE Group John Thain powiedział, że do podpisania umowy o fuzji właściciela nowojorskiej giełdy z operatorem Euronext może dojść w najbliższych dniach. Zaznaczył, że na jej sfinalizowanie będzie trzeba zaczekać nawet sześć miesięcy, głównie z powodu oczekiwania na akceptację regulatorów rynków.

Thain spotkał się w czwartek z akcjonariuszami NYSE Group na pierwszym WZA spółki. Zapowiedział, że oferta złożona Euronext nie ulegnie zasadniczym zmianom. 22 maja NYSE zaoferował za przejęcie operatora giełd w Paryżu, Brukseli, Amsterdamie i Lizbonie kwotę 8 mld EUR w gotówce i akcjach. Deutsche Boerse zaproponowała 8,6 mld EUR, ale wyceniła Euronext po kursie rynkowym z dnia, w którym doszło do gwałtownej, ponad 9 proc. przeceny jego akcji.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane