The Conference Board: powrót recesji nie jest możliwy

Marek Druś
opublikowano: 14-08-2002, 21:08

Ponowne wejście gospodarki w fazę recesji jest praktycznie niemożliwe jeśli nie dojdzie do nadzwyczajnych wydarzeń, np. ponownego ataku terrorystycznego, poinformowała ‘The Conference Board’, grupa badawcza, zajmująca się monitorowaniem stanu amerykańskiej gospodarki.

O zagrożeniu ponownym wejściem gospodarki w fazę recesji mówił Fed we wtorkowym uzasadnieniu decyzji o utrzymaniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie.

‘The Conference Board’ uważa, że amerykańska gospodarka odnotuje wzrost w trzecim i czwartym kwartale, w którym będzie się rozwijać w tempie 4,1 proc. Grupa badawcza spodziewa się wzrostu inwestycji we wspomnianym okresie oraz stabilizacji i umiarkowanej poprawy wyników sektora dóbr konsumpcyjnych.

Gail Fosler, główny ekonomista ‘The Conference Board’ powiedział, że największy niepokój budzi w nim rosnąca presja deflacyjna o charakterze globalnym oraz brak sygnałów poprawy strukturalnej światowej gospodarki, szczególnie na rynkach wschodzących.

MD, bigcharts.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / The Conference Board: powrót recesji nie jest możliwy