The Wall Street Journal „zaatakowany” kopertami z białym proszkiem

MD
opublikowano: 21-01-2009, 20:25

Niektórym inwestorom puszczają wyraźnie nerwy. Co najmniej 12 kopert z niezidentyfikowanym białym proszkiem nadeszło w  środę do pracowników The Wall Street Journal.

Agencja Dow Jones donosi, że ewakuowano dwa piętra nowojorskiej siedziby znanego na całym świecie dziennika gospodarczego. Z adresów na kopertach wynika, że przesyłki wysłano ze stanu Tennessee. Właścicielem The Wall Street Journal jest koncern medialny News Corp.

Amerykanie są czuli na przesyłki zawierające “biały proszek” od września 2001 roku, kiedy w ten sposób przeprowadzano w USA ataki terrorystyczne z wykorzystaniem wąglika. W ich wyniku zmarło pięć osób, a 17 borykało się z ciężką chorobą. Jak się okazało, źródłem tych przesyłek nie byli, jak powszechnie sądzono, „arabscy terroryści”, ale pracujący dla amerykańskiej armii sfrustrowany naukowiec z Fort Detrick. 

MD, MarketWatch


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane