The Weinstein Company ogłosiło bankructwo

opublikowano: 20-03-2018, 06:33
aktualizacja: 20-03-2018, 07:02

The Weinstein Company (TWC), studio filmowe, którego były szef, Harvey Weinstein, został oskarżony przez kilkadziesiąt kobiet o molestowanie seksualne, ogłosiło bankructwo, donosi Reuters.

Bankructwo zostało zgłoszone do sądu w Delaware. Wartość wierzytelności oszacowano w przedziale 0,5-1,0 mld USD. TWC poinformowało jednocześnie o zawarciu umowy sprzedaży prawie wszystkich aktywów funduszowi private equity Lantern Capital Partners.

Zobacz więcej

youtube.com

TWC ogłosiło bankructwo po miesiącach spekulacji o możliwej sprzedaży spółki. Kiedy wydawało się, że dojdzie do transakcji z grupą inwestorów, na czele której stała Maria Contreras-Sweet, nie doszło do niej kiedy okazało się, że dług TWC jest wyższy niż pierwotnie podawano.

Przejęcie aktywów studia przez Lantern pozwoli na uzyskanie za nie wyższej ceny podczas nadzorowanej przez sąd aukcji, pisze Reuters. Agencja przypomina, że przejęciem części aktywów TWC interesowało się studio  Lions Gate Entertainment, a także wytwórnia filmowa Miramax, której założycielami byli Harvey Weinstein i jego brat Bob.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / The Weinstein Company ogłosiło bankructwo