Thyssenkrupp i Tata Steel tworzą europejskiego giganta stalowego

opublikowano: 02-07-2018, 10:40

Niemiecki Thyssenkrupp i indyjski Tata Steel porozumiały się w sprawie stworzenia europejskiej spółki stalowej, w której będą dzielić się po połowie udziałami.

Rozmowy o stworzeniu firmy, której proponowana nazwa to  Thyssenkrupp Tata Steel, prowadzono przez dziewięć miesięcy. Ma ona specjalizować się w produkcji wysokiej jakości stalowych produktów płaskich.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Fuzja europejskich aktywów Thyssenkrupp i Tata Steel na bazie których powstanie firma prognozowana jest na przyszły rok. Centrala ma znajdować się w Amsterdamie. Thyssenkrupp i Tata Steel mają mieć po sześciu ludzi we władzach firmy.

- Jedna firma, jeden bilans, jeden cash flow – powiedział  Heinrich Hiesinger, prezes  Thyssenkrupp w sobotę podczas spotkania z inwestorami.

Niemiecki koncern spodziewa się, że w wyniku powstania firmy zredukowane zostania ok. 4 tys. miejsc pracy, ale nie podał w jakim czasie. Oszczędności roczne oszacowano na ok. 500 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Górnictwo / Thyssenkrupp i Tata Steel tworzą europejskiego giganta stalowego