Tiger przeprasza i wpłaca 500 tys. zł na pomoc Powstańcom

KŁ, MICH
aktualizacja: 09-08-2017, 13:12

Napój energetyczny Tiger 1 sierpnia opublikował za swoim profilu na Instagramie kontrowersyjny post. Sprawa wywołała wielkie poruszenie. Maspex, producent Tigera, przeprasza i tłumaczy to, co się stało, "błędem ludzkim, głupotą, czyimś niedopatrzeniem". Bierzemy za to pełną odpowiedzialność, pisze firma.

Reklama ze środkowym palcem opatrzona hasłem „Chrzanić to, co było, ważne to, co będzie!” i podpisem u góry grafiki „1 sierpnia DZIEŃ PAMIĘCI” pojawiła się na profilu portalu społecznościowym marki właśnie 1 sierpnia czyli w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Kontrowersyjny wpis szybko został usunięty, a Grupa Maspex, do której należy napój energetyczny Tiger przeprosiła za "błąd".

- Jest nam ogromnie przykro z powodu publikacji grafiki, która pojawiła się w dniu 1 sierpnia na profilu Instragramowym marki. Bardzo przepraszamy za ten błąd, który nie powinien się wydarzyć. Wiemy, że usunięcie tej publikacji nie naprawi tego błędu, ale post został już usunięty. Jeszcze raz bardzo serdecznie przepraszamy. Nigdy podobna sytuacja się nie powtórzy - mówi Dorota Liszka, rzeczniczka prasowa Grupy Maspex.

Portal wirtualnemedia.pl podaje, że osoby odpowiedzialne za wpis już nie pracują w agencji J. Walter Thompson Group Poland, która odpowiada za profil Tigera na Instagramie.

Instagramowa kampania reklamowa marki słynie wręcz z kontrowersyjnych wpisów  co zapowiada sam hashtag, na którym się opiera #rozpierdlol.

 Oto, co na temat sprawy napisał na Twitterze Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice:

W środę wieczorem Dorota Liszka przekazała Pulsowi Biznesu oświadczenie, w którym Maspex informuje, że chce zadośćuczynić za to, co się stało.

- Przekazaliśmy kwotę pół miliona złotych na pomoc żyjącym Powstańcom, w ramach zbiórki "Pomoc dla Powstańców", organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - głosi oświadczenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Tiger przeprasza i wpłaca 500 tys. zł na pomoc Powstańcom