Tiger Woods wciąż najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2006, 20:56

Amerykański golfista Tiger Woods jest wciąż najlepiej zarabiającym sportowcem świata. W zeszłym roku zarobił 69,5 mln euro, w tym 66,8 mln z kontraktów reklamowych - informuje "L'Eguipe Magazine" w wydaniu, które ukaże się w sobotę.

Amerykański golfista Tiger Woods jest wciąż najlepiej zarabiającym sportowcem świata. W zeszłym roku zarobił 69,5 mln euro, w tym 66,8 mln z kontraktów reklamowych - informuje "L'Eguipe Magazine" w wydaniu, które ukaże się w sobotę.

Woods zajmuje pierwsze miejsce wśród najlepiej opłacanych sportowców świata (w różnych rankingach) od 2002 roku.

Według "L'Equipe Magazine" niewiele mniej od Woodsa zarobił Niemiec Michael Schumacher, mimo że w 2005 roku poniósł serię porażek na torach Formuły 1. Jego zarobki francuska gazeta obliczyła na 65,2 mln euro.

Na trzecim miejscu, daleko za tą dwójką, znajduje się amerykański tenisista Andre Agassi - 36,7 mln euro.

W pierwszej dziesiątce najliczniejsi są koszykarze z NBA - Shaquille O'Neal, Kevin Garnett i LeBron James, a znalazł się tylko jeden piłkarz - Anglik David Beckham, z sumą 24,1 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane