TikTok przeprosił nastolatkę za zablokowanie jej po krytyce Chin

opublikowano: 28-11-2019, 06:42

Będący w chińskich rękach serwis TikTok przeprosił amerykańską nastolatkę, której konto zostało zablokowane po tym jak opublikowała nagranie zawierające krytykę polityki Chin wobec mieszkających w tym kraju Ujgurów.

TikTok ogłosił, że odblokował konto Ferozy Aziz. Twierdzi, że jego zablokowanie nie miało związku z polityką, ale wynikało z wcześniejszych publikacji 17-latki oraz błędu moderatora. Należący do spółki z Pekinu ByteDance, niezwykle popularny wśród młodzieży serwis do publikowania krótkich nagrań wideo przekonuje, że nie stosuje zasad moderowania treści obowiązujących w Chinach poza tym krajem. Feroza Aziz, której nagranie odtworzono w różnych mediach społecznościowych ponad 2 mln razy, nie wierzy w tłumaczenia TikTok.

Aplikacja TikTok została ściągnięta przez Internautów ponad 1,5 mld razy. To trzecia najbardziej popularna nie będąca grą aplikacja w tym roku, po Facebooku i Instagramie.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy