Czytasz dzięki

TikTok ściąga menedżerów

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 14-06-2019, 09:35

Spółka zarządzająca popularną aplikacją TikTok zatrudniła Blake’a Chandlee, który wcześniej związany był m.in. z Facebookiem.

Chandlee spędził dekadę w Facebooku nadzorując współpracę z biznesem w Europie, Ameryce Łacińskiej i USA. Agencja Bloomberg przypomina, że z najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie rozstał się w 2017 r. i przeszedł do start-upu Outcome Health, który został pozwany przez inwestorów.  

Zobacz więcej

TikTok w App Store

ARC

Po takich perypetiach menedżer trafia do chińskiej spółki Bytedance, wycenianej na 75 mld USD. Chandlee ma być wiceprezesem odpowiedzialnym za strategiczne partnerstwa aplikacji TikTok, jednego z największych klejnotów w koronie Bytedance. 

Chińczycy już wcześniej ściągnęli kilku menedżerów związanych z portalem YouTube, w tym Vanessę Pappas. W styczniu tego roku została generalnym menedżerem TikTok.  

Aplikacja jest eksportowym produktem start-upu. Powstała we wrześniu 2016 r., ale rozpęd nabrała rok później, gdy Bytedance przejął konkurencyjny musical.ly i połączył oba serwisy.  

Użytkownicy mogą nagrywać krótkie filmiki i synchronizować obraz z muzyką. Jeśli do tego doda się popularne filtry i wirtualne naklejki, to można otrzymać zabawny miks uwielbiany przez młodych ludzi.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane