"Times New Roman" nie dla Rosjan

opublikowano: 12-12-2016, 14:06

Znana i popularna czcionka „Times New Roman” nie jest dostępna dla rosyjskich deweloperów z powodu sankcji nałożonych przez Zachód na Rosję, donosi rosyjski dziennik Kommiersant.

Amerykańska spółka Monotype Imaging, właściciel praw do popularnych czcionek „Arial”, „Verdana”, „Tahoma” i „Times New Roman” odmówiła rosyjskim deweloperom ich sprzedaży do wykorzystania w systemie operacyjnym Astra Linux. Tłumaczy to tym, że sankcje nałożone przez rząd USA nie pozwalają jej współpracować z firmami robiącymi interesy z rosyjskim Ministerstwem Obrony.

Kommiersant informuje, że system operacyjny Astra Linux jest obecnie wykorzystywany przez szereg najwyższych rosyjskich instytucji, m.in. Ministerstwo Obrony, Federalną Służbę Bezpieczeństwa, Ministerstwo Zdrowia czy Federalną Służbę Celną. Rosyjscy deweloperzy stanęli przed koniecznością stworzenia w pełni kompatybilnych zastępczych czcionek, donosi gazeta. Co ciekawe, "Times New Roman" wciąż jest standardową czcionką, wymaganą przy tworzeniu wielu rządowych dokumentów w Rosji.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu