Czytasz dzięki

TK Maxx rusza na podbój Warszawy

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 16-09-2010, 00:00

Sieć sklepów z markowymi ubraniami w atrakcyjnych cenach startuje w stolicy z dwoma sklepami.

Sieć sklepów z markowymi ubraniami w atrakcyjnych cenach startuje w stolicy z dwoma sklepami.

Mija właśnie rok, odkąd TK Maxx wkroczył na polski rynek. Sieć sklepów z odzieżą i dodatkami w cenach obniżonych nawet o 60 proc., znana była Polakom głównie z wycieczek do USA, gdzie działa pod marką TJ Maxx. Na razie ma w Polsce pięć sklepów: w Bielsku-Białej, Czeladzi, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu.

— Właśnie przygotowujemy się do podbicia Warszawy. We wrześniu otwieramy dwa sklepy: w centrum handlowym Blue City oraz przy ul. Marszałkowskiej — mówi Agata Muszyńska, szefowa marketingu TJX na Polskę (właściciela marki TK Maxx).

Czemu od razu dwa?

— Klienci bardzo czekali na pojawienie się TK Maxx w Warszawie. Mieliśmy wiele pytań o debiut w stolicy. Uważamy, że ten rynek jest tak duży, że dwa sklepy nie powinny mieć kłopotu z pozyskaniem klientów — wyjaśnia Agata Muszyńska.

Warszawskie sklepy będą się nieco różnić między sobą. Ten na Marszałkowskiej będzie tzw. sklepem flagowym, w którym będzie można kupić ubrania i dodatki najbardziej luksusowych marek. W Blue City będzie natomiast rozbudowany dział z wyposażeniem wnętrz.

TK Maxx chce dalej rozwijać swoją sieć w Polsce, ale na razie nie precyzuje swoich planów.

— Poszukujemy odpowiednich lokalizacji, ale nie jest to łatwe zadanie, bo nasze sklepy muszą mieć około 3 tys. mkw. powierzchni handlowej — tłumaczy Agata Muszyńska.

Docelowo TK Maxx chce być obecny w każdym dużym polskim mieście.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak radzą sobie nasze sklepy. Centrala grupy potwierdza, że wejście na polski rynek było bardzo dobrą decyzją — mówi Agata Muszyńska.

Niedawno pisaliśmy na łamach "PB", że TJX ubiega się o rządowy grant. Może zbudować w Polsce centrum logistyczne, które zatrudni 100 osób. Wartość inwestycji szacuje się na 71 mln zł. Rozważana jest też lokalizacja w Czechach.

— Rozmowy są prowadzone, ale żadna decyzja odnośnie lokalizacji jeszcze nie zapadła. To, czy i gdzie powstanie centrum logistyczne, zależy od wielu czynników, m.in. deklarowanej pomocy państwowej, ale też kierunku rozwoju grupy w Europie w najbliższych latach — wyjaśnia Agata Muszyńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane