TK Maxx zwiększa tempo

ANP
27-05-2011, 00:00

17 sklepów na koniec 2011 r. — taki plan ma odzieżowa spółka. Na dobry początek.

17 sklepów na koniec 2011 r. — taki plan ma odzieżowa spółka. Na dobry początek.

Należąca do amerykańskiego koncernu TJX Companies sieć sklepów TK Maxx, która sprzedaje markowe ubrania po obniżonych cenach, jutro otworzy 12. i 13. sklep w Polsce. Klientów ugości placówka w Krakowie, a cztery dni później — w Zabrzu.

— Jesteśmy zadowoleni z wejścia na polski rynek. Przyspieszamy rozwój i tylko w tym roku zaplanowaliśmy uruchomienie 10 sklepów — mówi Agata Muszyńska, dyrektor marketingu TJX na Polskę.

Początki były skromne — w 2009 r. firma otworzyła cztery sklepy, rok później trzy. W tym uruchomiła już cztery: w Radomiu, Częstochowie, Szczecinie i Bydgoszczy.

— Następne lokalizacje to m.in. Kielce, Wrocław, Opole i Gdańsk. Nasza ekspansja będzie intensywna i dwa kolejne lata powinny przynieść dalszy rozwój sieci — dodaje Agata Muszyńska.

Jedno z naszych źródeł twierdzi, że celem TK Maxx jest otwarcie 50-100 sklepów. Przedstawiciele koncernu twierdzą jedynie, że dla tak dużych sieci jest miejsce na tyle sklepów. Problemem może być jedynie zdobycie odpowiedniej powierzchni handlowej. Polityka amerykańskiej firmy zakłada bowiem wyłącznie sklepy o dużej powierzchni.

— Nasz największy sklep ma 3,7 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zazwyczaj szukamy lokalizacji liczącej około 3 tys. mkw. — dodaje Agata Muszyńska.

Obecnie sklepy (w tym dwa, które zaraz będą otwarte) zajmują łącznie 24,6 tys. mkw. powierzchni netto. Do końca roku przybędzie jeszcze 12,5 tys. mkw.

— Czekamy na budowę nowych centrów handlowych lub rozbudowę istniejących. Czasem też zwalniają się powierzchnie w galeriach, tak jak w parku handlowym Matarnia w Gdańsku — mówi dyrektor marketingu TJX na Polskę.

Amerykański koncern postawił nie tylko na powiększenie sieci sprzedaży, ale także na rozbudowę centrów logistycznych, które funkcjonują już w Anglii i Niemczech. Teraz kosztem 80 mln zł buduje podobne we Wrocławiu. Powierzchnia centrum wyniesie blisko 27 tys. mkw., a pracę znajdzie 1000 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TK Maxx zwiększa tempo