Tłusty czwartek na rynkach akcji

Marek Wierciszewski
04-03-2011, 00:00

W Azji wyróżniał się parkiet w Seulu. Indeks Kospi 200 zwyżkował o 2,2 proc. Ujawniono bowiem, że produkcja przemysłowa w tym kraju wzrosła w styczniu o 13,7 proc. Korekta na rynku ropy odbiła się na notowaniach linii lotniczych. O 2 proc. rósł kurs Singapore Airlines. Papiery Qantas Airways podrożały o ponad 1 proc., a Air China zanotowało blisko 3-procentową zwyżkę. Skalę wzrostów w Europie zmniejszyły zapowiedzi prezesa EBC, że już na następnym posiedzeniu bank może podnieść stopy procentowe. Na rekordowo niskim poziomie 1 proc. główna stopa utrzymuje się od 21 miesięcy.

Wyraźnie lepsze od prognoz okazały się dane z amerykańskiego rynku pracy. W ubiegłym tygodniu w urzędach złożono zaledwie 368 tys. nowych wniosków o zasiłek. To o 20 tys. mniej niż tydzień wcześniej. Dobry był również odczyt koniunktury w sektorze usługowym. O 2 proc. drożały papiery General Dynamics. Koncern zbrojeniowy zwiększył dywidendę do 47 centów na akcję. Gorzką pigułkę w postaci 3-procentowej przeceny przełknąć musieli akcjonariusze Chiquita Brands International. Dystrybutor bananów poinformował, że straty w zakończonym kwartale były większe, niż przewidywali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tłusty czwartek na rynkach akcji