TMF Group zatrudni w Katowicach więcej osób niż wcześniej planowano

  • PAP
opublikowano: 31-03-2021, 13:46

Nie 300 - jak wcześniej planowano, ale 350 osób ma do końca br. pracować w Europejskim Centrum TMF Group w Katowicach – międzynarodowej firmy świadczącej administracyjne usługi biznesowe dla firm. W uruchomionym kilka miesięcy temu Centrum pracuje już ponad 130 osób.

Informację o zwiększeniu planowanego zatrudnienia przekazali w środę przedstawiciele firmy i katowickiego magistratu.

„31 marca 2021 - po kilku miesiącach od rozpoczęcia działalności Europejskiego Centrum TMF Group w Katowicach w ubiegłym roku, pracuje w nim już ponad 130 osób. To więcej niż planowano na tym etapie. Ponadto na ogłoszenia rekrutacyjne odpowiadają tak dobrze wykwalifikowani kandydaci, że kierownictwo centrali firmy zdecydowało o zwiększeniu pułapu zatrudnienia na koniec tego roku z 300 do 350 stanowisk” - podała firma TMF w komunikacie.

„Po upływie kilku miesięcy od ogłoszenia decyzji o utworzeniu nowego centrum TMF Group wyraźnie widać, że Katowice były odpowiednim wyborem na tę nową inwestycję. Jest to również sygnał dla innych inwestorów, iż nasze miasto oferuje doskonałe warunki rozwoju dla firm planujących szybki wzrost” - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Europejskie Centrum TMF w Katowicach to samodzielna jednostka w globalnych strukturach Grupy. Jego pracownicy wchodzą w skład międzynarodowych zespołów świadcząc usługi bezpośrednio dla największych firm na świecie, które TMF Group wspiera w obszarze księgowości i podatków, zarządzania kadrami i płacami oraz sekretariatu korporacyjnego.

„Od kilku miesięcy intensywnie rekrutujemy – początkowo specjalistów z większym doświadczeniem, teraz również obiecujących kandydatów na początku swojej zawodowej kariery. Z początkiem roku nawiązaliśmy w tym zakresie strategiczne partnerstwo z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Prowadzimy też rozmowy z kolejnymi, wiodącymi uczelniami wyższymi w regionie” - powiedział dyrektor Europejskiego Centrum TMF Group Michał Kościanek.

TMF Group działa w 80 lokalizacjach na świecie. Polski oddział, z biurami w Warszawie i Katowicach, zatrudnia obecnie ponad 500 osób. Utworzone w Katowicach Europejskie Centrum TMF Group tworzy organizacyjnie niezależną od polskiego oddziału strukturę.

Jak podaje firma w komunikacie, z usług TMF Group korzysta ponad 60 proc. firm z listy Fortune Global 500 i FTSE 100 oraz blisko połowa z 300 największych na świecie firm private equity. Pracownicy Centrum świadczą usługi księgowości i podatków, obsługi kadrowo-płacowej oraz sekretariatu korporacyjnego na rzecz klientów m.in. z Anglii, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, Francji, Włoch, Belgii i Niemiec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane