TMS: Piątek nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć

TMS
opublikowano: 10-11-2006, 17:14

Podczas piątkowej sesji zasięg osłabienia dolara względem euro osiągnął w najwyższym punkcie poziom 1,29. Inwestorzy oczekiwali na wypowiedzi bankierów centralnych, którzy spotkali się dzisiaj we Frankfurcie.

Podczas piątkowej sesji zasięg osłabienia dolara względem euro osiągnął w najwyższym punkcie poziom 1,29. Inwestorzy oczekiwali na wypowiedzi bankierów centralnych, którzy spotkali się dzisiaj we Frankfurcie.

 Ani J.C. Trichet, ani B. Bernanke nie wypowiedzieli się jednak na tematy związane z obecnym czy przyszłym kształtowaniem się polityki pieniężnej EBC i FED. Szef FED zwrócił jedynie uwagę, że amerykańskie władze monetarne nie traktują jako wiarygodnego miernika podaży pieniądza M3 tak jak EBC, gdyż dla rynku amerykańskiego jego wskazania nie zawsze przekładają się bezpośrednio na zachowanie wskaźników inflacyjnych. Przyszły tydzień będzie obfitował w publikacje makroekonomiczne, spośród których najważniejsze będą dane dotyczące właśnie inflacji CPI i PPI za październik w USA, wobec czego można spodziewać się ożywionego handlu, gdyż pomogą one zweryfikować teorie dotyczące kolejnych posunięć FED. O godz. 16.45 za euro płacono 1,2860 dolara amerykańskiego.

W piątek złoty zachowywał się stabilnie zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. Brak publikacji makroekonomicznych przełożył się na niskie wahania kursów, dzięki czemu dzień kończymy na zbliżonych do otwarcia poziomach. Warto przytoczyć wypowiedź prezesa NBP, L. Balcerowicza, który ponownie wskazał na potrzebę zaostrzenia polityki pieniężnej dopóki inflacja jest pod kontrolą. Nie zmienia to jednak w znaczący sposób nastawienia rynku, gdyż szef NBP niejako przewodzi jastrzębiom w RPP. W najbliższym tygodniu złoty może jednak ulec osłabieniu, a wpłynie na to głównie zniżkujący eurodolar, natomiast wynik wyborów samorządowych nie powinien w znaczący sposób wpłynąć na nastroje rynkowe. O godz. 16.45 za euro płacono 3,8280, a za dolara 2,9770 złotego.

Wojciech Maciak

DM TMS Brokers S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TMS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / TMS: Piątek nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć