TMS: Pozytywny początek sezonu publikacji wyników

Michał Fronc
opublikowano: 08-10-2009, 12:33

Wczoraj na giełdach na Wall Street obserwować można było pewne ostudzenie nastrojów wśród inwestorów po ostatnich solidnych wzrostach.

Główne indeksy zakończyły dzień w okolicach poziomów z poprzedniego zamknięcia. Indeks Dow Jones spadł o 0,06%, S&P 500 wzrósł o 0,27%, a technologiczny Nasdaq zyskał 0,32%. Inwestorzy wstrzymują się z dokonywaniem większych transakcji w oczekiwaniu na prezentacje wyników finansowych amerykańskich spółek za trzeci kwartał. Po zakończeniu sesji opublikowany został rezultat kwartalny koncernu aluminiowego Alcoa. Spółka ta odnotowała zysk netto w wysokości 4 centów na akcję, podczas gdy rynek oczekiwał straty na poziomie 11 centów.

Dziś na sesji azjatyckiej dominowały wzrosty. Nastroje na giełdach w Azji wsparte zostały przez lepszy od oczekiwań wynik finansowy spółki Alcoa, co wzmogło nadzieję na szybszą poprawę sytuacji w amerykańskiej gospodarce. Sentyment inwestycyjny poprawiły także informacje z australijskiej gospodarki. Według opublikowanych dzisiaj danych, zatrudnienie w tym kraju we wrześniu wzrosło najsilniej od niemal 2 lat, stopa bezrobocia spadła z 5,8% na 5,7%. Dane te zwiększają szansę na kolejną podwyżkę stóp proc. w Australii. Obecnie szansę na podwyżkę o 25 pb już w listopadzie ocenia się na 90%.

Na dzisiejszej sesji nastroje na giełdach europejskich także zostały wsparte przez lepszy od oczekiwań wynik finansowy spółki Alcoa. Przełożyło się to na solidne wzrosty cen akcji spółek wydobywczych. Silnie na wartości zyskiwały także walory banków. W dalszej części dnia uwaga inwestorów skupiona będzie na decyzjach Banku Anglii oraz Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych.

Michał Fronc
Departament Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / TMS: Pozytywny początek sezonu publikacji wyników