TMS: Środa w Europie upływa pod znakiem zniżek banków

Michał Fronc
opublikowano: 27-01-2010, 11:40

Rynki azjatyckie na dzisiejszej sesji w  zdecydowanej większości zniżkowały w dalszym ciągu pod wpływem obaw, że  działania chińskich władz monetarnych, mające na celu ograniczenie tamtejszej akcji kredytowej, przełożą się na spowolnienie globalnego ożywienia gospodarczego.

Tokijski indeks Nikkei 225 zniżkował o 0,71 proc., w największym stopniu osłabiany przez akcje spółek eksporterów, tracących pod wpływem umacniającego się względem dolara jena. Giełda w Szanghaju zniżkowała o 1,09 proc., a najsilniej na wartości traciły walory banków w związku z ograniczaną płynnością na tamtejszym rynku.

Spadki na giełdach w USA oraz Azji przełożyły się na negatywne rozpoczęcie dzisiejszej sesji europejskiej. Podobnie jak na pozostałych rynkach, także w Europie najsilniej zniżkują walory banków. Niemiecki indeks DAX od początku obecnego tygodnia przebywa w konsolidacji w okolicach 5600 pkt.

Wzrostu zmienności na rynku spodziewać można się na jutrzejszej sesji - po tym, jak dziś w godzinach wieczornych poznamy komunikat FOMC i  oraz reakcję inwestorów amerykańskich.

Ponadto o godz. 3.00 w nocy naszego czasu będzie miało miejsce wystąpienie prezydenta B. Obamy, w którym mogą zostać zawarte wskazówki dot. przyszłości polityki fiskalnej w USA.

Michał Fronc
Departament Analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane