TMS: Uspokojenie na rynku walutowym

TMS
opublikowano: 11-02-2008, 16:48

Dzisiejsza sesja zgodnie z naszymi porannymi oczekiwaniami ustabilizowała rynki walutowe. Po bardzo emocjonujących sesjach w minionym tygodniu obecnie kursy większości par zatrzymały się na  istotnych poziomach i teraz inwestorzy będą prawdopodobnie czekać na kolejne dane makroekonomiczne.

Tradycyjnie największy wpływ na zachowanie rynku walutowego będzie miał kurs EUR/USD. Obecnie kurs tej pary znajduje się pomiędzy wsparciem na poziomie 1,4450 a oporem na poziomie 1,4650. Dopiero wybicie któregoś z tych poziomów będzie sygnałem do większych zmian.

Dzisiejsze opublikowane dane o inflacji PPI z Wielkiej Brytanii nie miały większego wpływu na rynek. Większa od prognoz dynamika wzrostu cen tylko na chwile umocniła funta, po czym w kolejnych godzinach kurs powrócił w okolice poziomów otwarcia.

Istnieje duża szansa, że taka spokojna atmosfera utrzyma się także w kolejnych dniach. Sprzyjać temu będzie mała liczba zaplanowanych na ten tydzień publikacji danych fundamentalnych.

Także rynek krajowy pozostawał dziś stabilny. Dalsze osłabianie się złotego zostało powstrzymane przez opory na poziomie 2,50 dla pary USD/PLN oraz 3,6250 dla pary EUR/PLN. Większy popyt na rodzimą walutę jest także powodowany przez dynamiczne wzrosty na warszawskiej giełdzie. Wydaje się jednak, że jest to jedynie korekta i pod koniec tygodnia mogą powrócić już spadki.

Warto wspomnieć jednakże o rynkach surowcowych, które w dalszym ciągu kontynuują dość dynamiczne wzrosty. Srebro pokonało dziś ostatni szczyt na poziomie 17,27 USD za uncję. Także zachowanie cen złota sugeruje, że istniej duża szansa na nowy szczyt na kolejnych sesjach. Rekord pobiły dzisiaj notowania platyny. Ceny tego kruszcu przekroczyły dzisiaj poziom 1900 USD za uncję.

Sporządził:
Marcin Ciechoński
Departament Doradztwa i Analiz
DM TMS Brokers SA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TMS

Polecane