TNS OBOP: 55 proc. dobrze o prezydencie

DI, PAP
opublikowano: 21-01-2011, 16:57

55 proc. badanych w styczniu przez TNS OBOP uważa, że Bronisław Komorowski dobrze pełni funkcję prezydenta. Z dezaprobatą o  jego pracy wypowiada się 28 proc. ankietowanych. 17 proc. respondentów trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.

Z kolei oceny działań premiera w styczniu są podzielone niemal równo. Łącznie 46 proc. uważa, że Donald Tusk dobrze wypełnia obowiązki szefa rządu. Niemal taki sam odsetek ankietowanych - łącznie 47 proc. - ma przeciwne zdanie na ten temat. 7 proc. respondentów trudno jest wypowiedzieć się w tej kwestii.

Łącznie 56 proc. badanych wypowiada się krytycznie o działalności rządu. Jego pracę dobrze ocenia łącznie 36 proc. 8 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Sondaż TNS OBOP przeprowadzono w dniach 7-10 stycznia na ogólnopolskiej losowej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane