TNS OBOP: 62 proc. Polaków zadowolonych z członkostwa Polski w UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-02-2006, 15:07

62 proc. respondentów TNS OBOP pozytywnie odbiera członkostwo Polski w UE; negatywną opinię w tej sprawie wyraża 9 proc. Polaków; co piąty pytany - 21 proc. - nie ocenia tego ani dobrze, ani źle - wynika ze styczniowego sondażu TNS OBOP przekazanego w środę PAP.

62 proc. respondentów TNS OBOP pozytywnie odbiera członkostwo Polski w UE; negatywną opinię w tej sprawie wyraża 9 proc. Polaków; co piąty pytany - 21 proc. - nie ocenia tego ani dobrze, ani źle - wynika ze styczniowego sondażu TNS OBOP przekazanego w środę PAP.

    Prawie trzy czwarte Polaków - 71 proc. - uważa, że przystąpienie naszego kraju do Wspólnoty nie wpłynęło istotnie na ich życie. Co czwarty - 26 proc. - ocenia, że członkostwo w UE zmieniło ich życie: według 15 proc. na korzyść, według 11 proc. - na niekorzyść.

    Trzy piąte Polaków - 61 proc. - wyraża pogląd, że wejście do Wspólnoty wpłynęło także na sytuację naszego kraju: co drugi respondent dostrzega zmiany na lepsze, 11 proc. - na gorsze.

    TNS OBOP podkreśla, że nigdy wcześniej od maja 2004 roku opinia o pozytywnym wpływie członkostwa na sytuację Polski nie cieszyła się tak dużą popularnością wśród Polaków.

    Co trzeci pytany - 31 proc. - twierdzi, że nic się nie zmieniło w sytuacji Polski po wejściu do Unii.

    O wpływie wejścia do Wspólnoty na międzynarodową pozycję Polski przekonanych jest ponad trzy piąte respondentów TNS OBOP - 62 proc. Dominuje ocena o korzystnym wpływie - 57 proc. pytanych uważa, że status Polski na arenie międzynarodowej poprawił się. Pogorszenie tego statusu zauważa 5 proc. Polaków.

    Co czwarty badany - 27 proc. - uważa, że unijne członkostwo nie wpłynęło istotnie na pozycję Polski w świecie.

    Sondaż przeprowadzono w dniach 5-9 stycznia na reprezentatywnej losowej próbie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane