TNS OBOP: Nokia najczęciej rozpoznawanym telefonem komórkowym w Polsce

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-03-2005, 13:40

Telefony Nokia to najczęściej rozpoznawane telefony komórkowe w Polsce – wynika z badania TNS Telecoms Index*,przeprowadzonego w styczniu 2005 roku przezTNS OBOP.

Telefony Nokia to najczęściej rozpoznawane telefony komórkowe w Polsce – wynika z badania TNS Telecoms Index*,przeprowadzonego w styczniu 2005 roku przezTNS OBOP.

Nokia nie tylko tradycyjnie cieszy się dużą popularnością wśród ludzi młodych - w wieku 15-29 lat, gdzie wskaźnik znajomości sięga 98% - lecz także wśród osób po 50 roku życia, gdzie wskaźnik ten wynosi 70%. Co więcej, w tej grupie wiekowej dystans Nokii do reszty marek jest nawet bardziej widoczny, niż wśród osób młodszych.

Niemal wszystkie nastolatki znają też inne marki telefonów komórkowych. Większość z nich zna też marki takie jak: Siemens, Sony/Ericsson, Motorola, Sony, Samsung, czy Alcatel. Wśród osób starszych znajomość ta nie jest tak wysoka.

Ponadto pozycja Nokii jako lidera jest najmniej zagrożona na wsiach oraz w małych miejscowościach. W większych miastach rośnie znajomość innych marek telefonów i jej przewaga względem takich producentów jak Motorola, Siemens, Samsung nie jest już tak jednoznaczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane