TNS OBOP: Ponad połowa ankietowanych uważa, że za 10 lat Polska zmieni się 'trochę'

17-05-2007, 14:23

Ponad połowa ankietowanych Polaków (57 proc.) uważa, że za 10 lat Polska trochę się zmieni, 12 proc. jest przekonanych, że Polska będzie takim samym krajem jak obecnie, a 22 proc. spodziewa się, że w najbliższej dekadzie Polska bardzo się zmieni - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP przesłanego w czwartek PAP.

W sondażu pytano także o przewidywania Polaków co do przyszłości Polski w ciągu najbliższych 20 lat. 40 proc. ankietowanych jest przekonanych, że w tym czasie Polska zmieni się tylko trochę, 44 proc. uważa, że do tego czasu Polska bardzo się zmieni, 4 proc. - że będzie takim samym krajem, zaś 12 proc. - nie ma zdania.

Ankietowani pytani o to, który z trudnych problemów Polski zostanie rozwiązany w ciągu najbliższych 20 lat, wskazywali w większości na bezrobocie (50 proc.), słabe drogi (50 proc.) oraz zły stan służby zdrowia (31 proc.). Kolejno wskazali także na przekupstwo i korupcję (26 proc.), biedę (21 proc.), przestępczość (21 proc.), małą liczbę urodzeń (18 proc.) oraz ostre spory między politykami (10 proc.).

Z kolei pytani, czy w ciągu najbliższych 20 lat w Polsce pojawią się jakieś nowe trudne problemy, wskazali na choroby i epidemie (8 proc.), emigrację Polaków i napływ imigrantów (7 proc.), a także na problemy ekologiczne i terroryzm (4 proc.).

Sondaż zrealizowano w dniach 12-16 kwietnia 2007 r. na ogólnopolskiej losowej reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / TNS OBOP: Ponad połowa ankietowanych uważa, że za 10 lat Polska zmieni się 'trochę'