TNS OBOP: Ponad połowa Polaków nie wierzy w dobry kierunek zmian

Polska Agencja Prasowa SA
05-12-2005, 18:08

Ponad połowa Polaków (52 proc.) nie wierzy w dobry kierunek zmian w Polsce - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w poniedziałek PAP. Badanie wykonano dwa dni po uzyskaniu wotum zaufania przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza.

Ponad połowa Polaków (52 proc.) nie wierzy w dobry kierunek zmian w Polsce - wynika z sondażu TNS OBOP przekazanego w poniedziałek PAP. Badanie wykonano dwa dni po uzyskaniu wotum zaufania przez rząd Kazimierza Marcinkiewicza.

Ponad jedna czwarta Polaków (26 proc.) jest zdania, że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku. 22 proc. nie wie jak ocenić sytuację.

Ponad połowa (55 proc.) ankietowanych przez TNS OBOP jest zdania, że gospodarka nie rozwija się; 35 proc. jest przeciwnego zdania. Taki sam odsetek badanych uważa, że kryzys gospodarki w kraju jest głęboki, a jedna piąta (20 proc.) ocenia go jako lekki. Tylko 1 procent badanych uważa, że polska gospodarka rozwija się dynamicznie.

39 proc. ankietowanych uważa, że w najbliższych trzech latach materialne warunki życia w Polsce nie zmienią się. 28 proc. spodziewa się ich pogorszenia, a 4 proc. uważa, że pogorszą się znacznie. Prawie jedna czwarta Polaków (23 proc.) jest zdania, że warunki życia ludności poprawią się. Tylko 1 proc. Polaków oczekuje znacznej poprawy warunków życia.

W największym stopniu przekonani o tym, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku są wyborcy PiS - sądzi tak 44 proc. z nich. Po utworzeniu rządu spadł odsetek wyborców PO, którzy oczekują zmian w kraju na lepsze (z 59 proc. do 21 proc.). Wzrósł natomiast wśród wyborców LPR (z 10 proc. do 38 proc.) i Samoobrony (z 14 proc. do 32 proc.).

W sondażu TNS OBOP, zrealizowanym w dniach 12-14 listopada, wzięło udział 1005 osób w wieku powyżej 15 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / TNS OBOP: Ponad połowa Polaków nie wierzy w dobry kierunek zmian