TNT i Top Gear pobiły rekord

AH
27-11-2008, 00:00

Jak szybko można załadować 30 aut do samolotu? Szybko, gdy tak jak ludzie z TNT walczy się o wpis do księgi Guinnessa.

Jak szybko można załadować 30 aut do samolotu? Szybko, gdy tak jak ludzie z TNT walczy się o wpis do księgi Guinnessa.

Rekord w najszybszym załadunku samochodów do samolotu pobito 23 października. W belgijskim centrum przeładunkowym TNT w Liege pracownicy przewoźnika załadowali 30 smartów do Boeinga 747. Zajęło im to zaledwie 35 minut i 34 sekundy. Czyli 71 sekund na jedno autko.

Smart obchodzi dziesiąte urodziny. Z tej okazji włoska edycja magazynu "TopGear" wspólnie z BBC postanowiły sprawdzić, ile tych pojazdów może zmieścić się na pokładzie podniebnego kolosa, Boeinga 747. Wspólne przeprowadzenie próby zaproponowały TNT.

Największym wyzwaniem było znalezienie takiego samolotu, który właśnie nie przylatuje ani nie odlatuje. W końcu trafił się taki, który trzy godziny czekał na płycie lotniska na swój normalny lot do Szanghaju. Wystarczyło.

Poza znalezieniem okna czasowego, w którym można było załadować samolot, pewnym wyzwaniem były też wymogi kapituły rekordu Guinnessa. Jeżeli nie zostałyby spełnione, rekordu by nie uznano.

— Pojazdy miały być "zapakowane" w taki sposób, jak gdyby miały naprawdę wyruszyć w podróż. Ponieważ wykorzystany w tej akcji samolot jest kluczowym elementem naszych zsynchronizowanych globalnych sieci transportowych, nie mogło być mowy o żadnych opóźnieniach — tłumaczy Roberto Nespolo z TNT Express Italy.

Przy biciu rekordu uwijało się siedmiu pracowników, zaś akcję koordynowała Christine Heine, szefowa operacji naziemnych centrum przeładunkowego TNT w Liege.

— Spisali się doskonale. Czas załadunku samochodów przekroczył tylko trochę pół godziny — nie kryje zadowolenia Roberto Nespolo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / TNT i Top Gear pobiły rekord