To będzie rok powtórzenia wyników

Beata Tomaszkiewicz
20-01-2006, 00:00

BRE Leasing zamierza w tym roku powtórzyć zeszłoroczny wynik. W planie ma też podbicie nowych rynków.

W ubiegłym roku BRE Leasing wypracował 15 mln zł zysku netto.

— To o 50 proc. więcej od wyniku za 2004 r. i zdecydowanie więcej niż prognoza. Założyliśmy bowiem, że zarobimy 12,5 mln zł. Mam nadzieję, że w tym roku wynik z 2005 r. uda nam się powtórzyć — mówi Mieczysław Groszek, prezes BRE Leasing.

W 2005 r. spółka podpisała umowy leasingu na niemal 1,5 mld zł i zamierza powtórzyć ten wynik w 2006 r.

— To nie są mało ambitne plany, po prostu 2005 r. był dla nas bardzo dobry. Odnotowaliśmy wzrost aktywów o 22 proc., co oznacza, że rośliśmy zdecydowanie szybciej niż cała branża (około 12 proc.). W dodatku w tym roku chcemy przygotować spółkę do nowej ekspansji. Naszym celem jest utrzymanie drugiej pozycji w sektorze (po EFL) — wyjaśnia Mieczysław Groszek.

W tym roku spółka zamierza zdobyć rynek nieruchomości dla średniej wielkości firm. Do tej pory wartość pojedynczych umów tego leasingu przekraczała 10 mln zł. Teraz zamierza finansować nieruchomości od 1 mln zł. BRE Leasing chce w tym roku z tego segmentu uzyskać 50 mln zł aktywów, a z nieruchomości ogółem około 300 mln zł. Nadal będą one stanowiły niecałe 30 proc. portfela. Największa ich część, tak jak w poprzednich latach, zostanie ulokowana w środkach transportu. Mimo zmian w podatku VAT oraz dużego napływu samochodów używanych w 2005 r., spółka miała znaczny wzrost leasingu pojazdów (o 15 proc.). Jej szefowie podobny rezultat chcą utrzymać także w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To będzie rok powtórzenia wyników