Czytasz dzięki

To będzie tydzień bardzo ważnych danych

Marcin Kiepas
opublikowano: 15-02-2010, 00:00

Poniedziałkowe święto w USA (Presidents Day) tradycyjnie przyniesie spadek zmienności i obrotów na rynku walutowym. W kolejnych dniach nie będzie już tak nudno. We wtorek zostaną opublikowane indeksy ZEW i NY Empire State oraz brytyjskie dane o inflacji CPI (prognoza 3,6 proc.), mogące wywołać obawy o niekontrolowany wzrost inflacji na Wyspach. Dzień później rynki będą zajmować się protokołem z ostatniego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych (FOMC) oraz danymi o produkcji przemysłowej, pozwoleniach na budowy i roz- poczętych budowach domów.

Decyzja Banku Japonii w sprawie stóp procentowych, inflacja PPI w USA oraz indeks Fed z Filadelfii to główne wydarzenia czwartku. Ostatni dzień tygodnia zostanie natomiast zdominowany przez wstępne publikacje europejskich indeksów PMI, brytyjskie dane o sprzedaży detalicznej i inflację CPI dla USA. Rynki nadal będą obserwować sytuację w Grecji. Szczególnie że już w piątek pojawiły się doniesienia, że plan pomocy dla tego kraju nie nabierze konkretów w tym tygodniu.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane