"To był tylko rajd frajerów"

MD
21-04-2009, 11:39

Prof. Nouriel Roubini powtarza, że ostatnie wzrosty na amerykańskich rynkach akcji były tylko korektą na rynku niedźwiedzia i nie mają nic wspólnego z sytuacją gospodarczą.

- To nie była prawdziwa zmiana trendu na wzrostowy. To tylko korekcyjne wzrosty na rynku niedźwiedzia, „rajd frajerów” – powiedział Roubini podczas konferencji w Hongkongu.

Profesor Uniwersytetu Nowego Jorku uważa, że gospodarka USA nie zacznie rosnąć do 2010 roku, a system finansowy czekają kolejne szoki. Według Roubiniego rynki akcji będą testować tegoroczne minima z początku marca. Prognozuje on, iż „test wytrzymałości” 19 największych amerykańskich banków pokaże, że nie mają one dostatecznego kapitału, aby dać sobie radę ze stratami na kredytach.

- Straty będą znacznie większe niż ludzie sobie wyobrażają, a banki nie dysponują odpowiednio dużymi rezerwami  - powiedział Roubini. – Wygląda to fatalnie dla każdego z tych 19 banków, nie mówiąc o mniejszych. W związku z tym wygląda to fatalnie także dla całego systemu finansowego – dodał.

MD, CNBC.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / "To był tylko rajd frajerów"