To jeszcze nie koniec złej passy Eurocash (ANALIZA)

Rychłego odbicia notowań handlowej spółki nie zapowiadają ani analitycy fundamentalni, ani sztuka czytania wykresów.

Kanał zniżkujący, widoczny na wykresie notowań Eurocash. Źródło: „PB”, Bloomberg.
Zobacz więcej

Kanał zniżkujący, widoczny na wykresie notowań Eurocash. Źródło: „PB”, Bloomberg.

Mimo ostatnich zwyżek notowań dużych spółek we wtorek kurs Eurocash ponownie zbliżył się do dwuipółrocznego minimum. We wtorek po południu za jeden papier płaci się 36,22 zł, o 2,5 proc. mniej niż dzień wcześniej. Nastroje inwestorów są nienajlepsze, odkąd na przełomie lipca i sierpnia notowania załamały się w trzy dni o blisko 12 proc., w związku z fatalnymi wynikami sieci sklepów dyskontowych Biedronka. Analitycy fundamentalni są sceptyczni co do perspektyw spółki. Spośród pięciu specjalistów, którzy w lipcu i sierpniu aktualizowali wyceny spółki, zaledwie jeden szacuje wartość papierów na więcej, niż płacono we wtorkowych notowaniach.

Za szybkim powrotem zwyżek na rynku akcji handlowej spółki nie przemawia analiza techniczna. Wszystko dlatego, że nie ma sygnałów zakończenia trwającego od 15 miesięcy trendu spadkowego w notowaniach. W razie kontynuacji ostatnich zwyżek głównych indeksów potencjał odbicia ogranicza bliskość górnego ograniczenia kanału. Przebiega ono na wysokości 41,00 zł, co oznacza, że nie należy spodziewać się wzrostu kursu o więcej niż 13,6 proc.

Jednocześnie utrzymuje się ryzyko pogłębienia przeceny akcji spółki. W razie przełamania ostatniego dołka (36,00 zł) sprzedający mogą zepchnąć kurs do wsparcia na wysokości dolnego ograniczenia kanału (30,60 zł). To oznaczałoby przecenę o kolejne 15,2 proc.

Kanał zniżkujący, widoczny na wykresie notowań Eurocash. Źródło: „PB”, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To jeszcze nie koniec złej passy Eurocash (ANALIZA)