To koniec współpracy Lewicy i Demokratów

PAP
opublikowano: 29-03-2008, 08:31

Szef SLD zdecydował rozstać się z Partią Demokratyczną - dowiedział się "Dziennik". Wojciecha Olejniczaka namówił do tego lewicowy publicysta Sławomir Sierakowski.

- W najbliższym czasie będą podejmowane poważne ruchy w sprawie Partii Demokratycznej - przyznaje czołowy polityk SLD.

Wczoraj w południe Wojciech Olejniczak spotkał się z redaktorem naczelnym "Krytyki Politycznej" w "Szparce" - jednej z warszawskich klubokawiarni. Informator "Dziennika", który był świadkiem spotkania Olejniczaka i Sierakowskiego, twierdzi, że naczelny "Krytyki" wręczył szefowi Sojuszu gotowe przemówienie.

Według niego miały znajdować się w tym dokumencie tezy odnoszące się do potrzeby odmłodzenia lewicy oraz zakończenia współpracy z demokratami.

W rozmowie z "Dziennikiem" Sierakowski potwierdził, że takie spotkanie miało miejsce, oraz że namówił Olejniczaka do rozstania się z Demokratami. Zaprzecza jednak, by wręczył mu przemówienie.

Sierakowski argumentuje, że LiD sprawdzał się jako opozycja dla populistycznych rządów Giertycha, Leppera i Kaczyńskiego, ale dziś sytuacja jest już inna i jedyną szansą dla SLD jest "jasny, lewicowy przekaz".

Lepiej w tej sytuacji zaproponować demokratom umowę o współpracy w konkretnych sprawach, na przykład integracji europejskiej i aksamitnie się rozstać - dodaje Sierakowski.

Kiedy Olejniczak ogłosi decyzję o zakończeniu współpracy z PD? Okazję będzie miał dziś podczas rady krajowej partii. Jednak z informacji "Dziennika" wynika, że szef SLD może zrobić to dopiero za dwa miesiące na specjalnie zwołanej konferencji. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / To koniec współpracy Lewicy i Demokratów