Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 13 I 2020

opublikowano: 13-01-2020, 07:40

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Specjaliści z NN Investment Partners TFI widzą potencjał w europejskich i polskich akcjach. Nastawienie do obligacji nadal jest pozytywne, ale już nie tak jak rok temu.

2. Rozpoczynający się rok będzie na rynkach akcji lepszy od 2019 r., zapowiadają uczestnicy noworocznej debaty rynkowej „PB”

3. Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei wezwał w niedzielę do silniejszej współpracy krajów regionu, żeby pokonać problemy, za które obwinił Stany Zjednoczone. Wypowiedź przywódcy opublikowano na jego oficjalnej stronie internetowej.

4. Statystyczny inwestor jest młodszy niż dwa lata temu i sceptyczny w stosunku do PPK. Po raz pierwszy trzyma akcje na rachunku powyżej roku – wynika z Ogólnopolskiego Badania Inwestorów, przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

5. Jeśli wstępny odczyt grudniowej inflacji potwierdzą oficjalne dane, obligacje indeksowane inflacją wchodzące w lutym w nowe okresy odsetkowe oprocentowane będą na 4,65 proc. i 4,9 proc. (czteroi dziesięcioletnie papiery). A to początek igrzysk.

6. Pierwszego dnia na stanowisku szef gazowej spółki zapowiedział pracę nad wzrostem kursu akcji. Dla rynku to „budujące”.

7. Z wiążącego listu intencyjnego między Biotonem a Hrabin Gloria Pharmaceuticals i SciGen PTE wynika, że giełdowa spółka w ramach ugody otrzyma 9 mln USD. Więcej…

8. Polska Spółka Gazownictwa wybrała ofertą Apatora Metriksu, spółki zależnej Apatora, na dostawę gazomierzy miechowych. Wartość oferty to 26,2 mln zł. Więcej…

9. Zarząd Wikany przedstawił ofertę zakupu akcji własnych spółki w celu umorzenia. Więcej…

10. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało siedem osób podejrzewanych o przestępstwa gospodarcze - wyłudzenie mienia przez emisję akcji i obligacji spółek na co najmniej 50 mln zł. Poszkodowanych jest ponad 300 osób, wynika z ustaleń CBŚP.

Kalendarium

GPW

STAPORKOW Początek zapisów na sprzedaż akcji po 1,33 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez FRAM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty.

Polska

14:00 Polska: Saldo rachunku bieżącego GUS Okres: listopad. Poprzednia wartość: 529 mln EUR

Świat

10:30 Welka Brytania: Produkcja przemysłowa Makro Okres: listopad. Poprzednia wartość; -1,3% rdr. Prognoza: -1,4% rdr

10:30 Wielka Brytania: PKB Makro Okres: listopad. Poprzednia wartość: 0,7% rdr

20:00 USA: Budżet federalny Makro Okres: grudzień. Poprzednia wartość: -209mld USD

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane