Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 6 XI 2019

opublikowano: 06-11-2019, 07:19

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Włoska grupa BFF postanowiła powalczyć o pieniądze Polaków, tak jak jeszcze całkiem niedawno walczył estoński Inbank. Co z tego wynika dla rankingu lokat? Sprawdź…

2. Drugie TFI straciło licencję w związku z aferą GetBacku. Tym razem padło na takie, które prowadziło fundusze detaliczne. Więcej…

3. Raiffeisen, depozytariusz trefnych funduszy W Investments wytacza działa przeciw towarzystwu, które nimi zarządzało. „Odrobinę” poniewczasie, pisze Dawid Tokarz.

4. Obfite zakupy nie były przypadkowe, a grupa obuwnicza wprowadza nowe aktywa na kurs w stronę rentowności — zapewnia zaniepokojonych inwestorów prezes Marcin Czyczerski

5. Polska waluta ma pozostać relatywnie słaba, ale za to frank i dolar mają tracić względem euro i złotego. Więcej…

6. Polnord wyemituje obligacje o wartości do 150 mln zł. Pieniądze są potrzebne na refinansowanie zadłużenia i finansowanie bieżącej działalności. Więcej…

7. Bank Pekao przedstawił wyniki za III kwartał 2019 r. Zysk netto wzrósł o 8 proc. r/r do 656 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, ankietowanych przez PAP Biznes.

8. 990 mln zł zysku netto (892 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej) przy przychodach ze sprzedaży netto 11 662 mln zł - zanotowała w I-III kwartale 2019 r. Grupa Kapitałowa ENEA - poinformował zarząd Grupy w komunikacie.

9. Grupa Azoty Police rusza z publiczną emisją akcji w wartości ponad 1,1 mld zł. na realizację strategicznego projektu Polimery Police, czyli budowie zintegrowanego kompleksu petrochemicznego - poinformowała Grupa we wtorkowym komunikacie.

10. Wtorkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą wzrostów głównych indeksów notowanych na Wall Street. Więcej…

Kalendarium

BALTONA Początek zapisów na sprzedaż akcji po 6,95 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

08:00 Niemcy: Zamówienia w przemyśle n.s.a. Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: -9,3% rdr

09:55 Niemcy: Indeks PMI dla usług, fin Okres: październik. Poprzednia wartość: 51,4 pkt. Prognoza: 51,3 pkt

10:00 Strefa Euro: Indeks PMI dla usług, fin. Okres: październik. Poprzednia wartość: 51,6 pkt. Prognoza: 51,8 pkt

Historia

159 lat temu w Kuryłówce na Podolu urodził się Ignacy Jan Paderewski, pianista, kompozytor, działacz społeczny i mąż stanu; jako premier i minister spraw zagranicznych podpisał w imieniu Polski Traktat Wersalski.

101 lat temu w nocy z 6 na 7 listopada w Lublinie utworzono Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele.

71 lat temu w Gdańsku zwodowano pierwszy po wojnie statek - rudowęglowiec "Sołdek".

 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane