To musisz wiedzieć dziś rano 29 X 2019

opublikowano: 29-10-2019, 07:27

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Ludzie wybierali PPK w grupie największego polskiego banku, bo w pakiecie oferował m.in. korzystne finansowanie samochodów. Więcej… Tymczasem 65 proc. Polaków nie zdecydowało, czy skorzysta z Pracowniczych Planów Kapitałowych, 25 proc. twierdzi, że to dobre rozwiązanie, wynika z przekazanego PAP raportu nt. badań przeprowadzonych na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

2. Fundusz private equity po przeprowadzeniu due diligence zrezygnował z udziału w transakcji kupna akcji Idea Banku.

3. O dużym wypływie „małego” TSUE na wyniki banku i nowej strategii, która ma je odbudować, owocach współpracy z PZU i konsolidacji sektora mówi Krzysztof Bachta, prezes Alior Banku

4. Zarząd Obszaru Metropolitalnego zdecydował o rozwiązaniu umowy z Nb Tricity na zarządzanie Rowerem Metropolitalnym MEVO. Będzie kara umowna i wniosek o upadłość.

5. Prywatne telekomy podpisały z resortem cyfryzacji, PFR i Exatelem porozumienie w sprawie ustalenia szczegółów budowy wspólnej infrastruktury 5G.

6. W ofercie Eprosumenta, która kończy się za kilka dni, na razie 51 inwestorów wpłaciło zaledwie 53 tys. zł z oczekiwanych 4 mln zł. Na czym spółka chce zrobić biznes?

7. Od zwyżek rozpoczął się tydzień na Wall Street. Więcej… Hossa trwa tam już 3885 dni. Więcej…

8. Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, uważa że rynek przesadza z obawami o finanse Bogdanki i JSW. Więcej…

9. Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi poinformowała w poniedziałek, że jeszcze w tym tygodniu Izba Reprezentantów podejmie formalne głosowanie ws. impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Więcej…

10. Brytyjski premier Boris Johnson potwierdził w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, że zgadza się na opóźnienie brexitu, ale podkreślił, że nie będzie dalszego jego opóźniania poza 31 stycznia 2020 r. Więcej…

Kalendarium

BUDIMEX Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2019 roku.

NETIA Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2019 roku.

14:00 USA: Indeks S&P/Case-Shiller dla 20 metropolii  Okres: sierpień. Poprzednia wartość: 2,0% rdr

Historia

95 lat temu we Lwowie urodził się Zbigniew Herbert, jeden z najważniejszych polskich poetów XX wieku, twórca cyklu poetyckiego "Pan Cogito", autor esejów "Barbarzyńca w ogrodzie", "Martwa natura z wędzidłem" i "Labirynt nad morzem". Zmarł 28 lipca 1998 w Warszawie.

75 lat temu w Filipowicach koło Krzeszowic urodziła się Magdalena Zawadzka, aktorka, znana m.in. z roli Basi Wołodyjowskiej w filmie "Pan Wołodyjowski" oraz serialu "Przygody Pana Michała".

9 lat temu w Krakowie zmarł Ludwik Jerzy Kern, pisarz, poeta, satyryk, tłumacz, autor kilkudziesięciu

 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu