To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 1 X

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i nie tylko.

Wiadomości ze spółek

Tauron. Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń poinformował o bezterminowym zawieszeniu negocjacji w sprawie sprzedaży oznaczonej części zakładu górniczego w Brzeszczach.w związku z nieuzgodnieniem treści przedwstępnej umowy warunkowej pomiędzy spółką Restrukturyzacji Kopalń. a firmą RSG (udziały w niej ma objąć Tauron). Więcej…

Tauron. Możliwe zmiany w kierownictwie Tauronu. Dzisiaj zbiera się rada nadzorcza spółki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może ona dokonać zmian w zarządzie. Więcej…

Banki. Nie będzie ustawy o wsparciu osób mających problemy ze spłatą kredytów we frankach szwajcarskich. Więcej…

Comperia. Spółka zdobyła dwóch dużych klientów na system IT do sprzedaży polis. Liczy na duże zamówienia od pośredników Więcej…

Hawe. Spółka uzgodniła podstawowe warunki porozumienia z ARP i Alior Bankiem, które są wierzycielami spółki, ale umowy standstill nie przedłużono. Umowa obowiązywała do 30 września i zgodnie z nią wierzyciele mieli się powstrzymać od egzekucji zobowiązań. Term sheet opisujący warunki porozumienia oraz harmonogram dalszych działań zostanie podpisany 5 października 2015 r., podało Hawe.

PGNiG. PGNiG Termika rozważy przystąpienie do analizy projektu objęcia udziałów w spółce Towarzystwo Finansowe Silesia. Więcej…

 

2C Partners. Spółka 2C po przeprowadzeniu inwentaryzacji, uporządkowaniu sytuacji prawnej i rozpoczęciu końcowego etapu rewitalizacji kamienicy przy ul. Mińskiej w Warszawie dokonała aktualizacji posiadanych lokali. Więcej...

United. Spółka prognozuje 1,92 mln zł zysku netto w 2015 r. Po dwóch kwartałach firma ma 202 tys. zł zysku netto, wobec 1,9 mln zł straty w analogicznym okresie 2014 r.

PTI. Przemysław Czernecki kupił w transakcjach sesyjnych prawie 1,5 mln akcji PTI, która stanowią 9,99 proc. kapitału. Do tej pory Czernecki nie posiadał akcji PTI. Akcje spółki były najgorszą inwestycją września na głównym rynku GPW.

Tell. Akcjonariusze Tell zdecydowali o zmianie statutu, w ramach której zmieniono nazwę spółki na OEX, wynika z uchwał podjętych podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

 

Wczoraj na rynkach

USA – Udany koniec fatalnego kwartału

Polska – Miesiąc i kwartał dla podaży

Czytaj także:

Pomysły inwestycyjne na IV kwartał – więcej…

Ranking spółek Bankier.pl – wrzesień 2015 r. – więcej…

Kalendarium spółek

Skarbiec - Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 3,12 zł na akcję

Eurohold - NWZA

Hydrotor - Wypłata dywidendy 2,00 zł na akcję

Polimex - Zawieszenie obrotu akcjami spółki w związku ze zmianą ich wartości nominalnej

Efekt - Wypłata dywidendy 0,70 zł na akcję zwykłą i 0,84 zł na akcję uprzywilejowaną

Kalendarium makroekonomiczne

Polska: PMI Polska Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: 51,1 pkt.

10:00  Strefa Euro: PMI Manufacturing Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: 52,3 pkt. Prognoza: 52 pkt.

15:45  Stany Zjednoczone: ISM przemysł Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: 53 pkt. Prognoza: 53 pkt.

Polska i świat

Indeks aktywności przemysłu przetwórczego Chin wyniósł we wrześniu 49,8. Ekonomiści oczekiwali 49,6. W sierpniu indeks, którego wartość szacuje chiński urząd statystyczny w oparciu o dane z dużych, państwowych firm, wynosił 49,7. Odczyt poniżej 50 oznacza spadek aktywności

W opublikowanym w czwartek wywiadzie komisarz Unii Europejskiej do spraw gospodarki Pierre Moscovici nie wykluczył, że reguły dyscypliny budżetowej państw strefy euro mogą zostać rozluźnione w następstwie kryzysu spowodowanego napływem uchodźców.

Po Senacie, także Izba Reprezentantów USA przyjęła w środę ustawę przedłużającą wydatki państwa na obecnym poziomie do 11 grudnia. Tym samym Kongresowi udało się w ostatniej chwili zapobiec grożącemu od północy tzw. "shutdown" czyli paraliżowi budżetowemu.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na sygnały, że gospodarka Chin stabilizuje się - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,77 USD, po zwyżce o 68 centów.

USA i Rosja, kraje, które dokonują nalotów w Syrii, porozumiały się w sprawie zorganizowania jak najszybciej spotkania między swymi wojskowymi, by uniknąć niepożądanych incydentów - ogłosili w środę szefowie dyplomacji tych państw.

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na dane PMI z Chin - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.230,00 USD za tonę, po zwyżce o 1,4 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 1 X