To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 10 XI 2016

opublikowano: 10-11-2016, 08:09

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

Faworyt inwestorów nie wygrał wyborów. Ale to znaczy tylko tyle, że trzeba trochę zmienić skład portfela, by nie przegapić hossy. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Załamanie w inwestycjach i rozczarowująca konsumpcja zepchnęły wzrost PKB poniżej 3 proc. Bez unijnej kasy będzie coraz gorzej. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Spółki skarbu państwa. Odwołanie prezesa Lotosu to dopiero początek zmian kadrowych w spółkach skarbu państwa. W kolejce są m.in. Energa, Tauron i Azoty. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Prognozy. Według analityków PKO BP okres słabości głównego indeksu polskiej giełdy powoli dobiega końca Więcej w „Pulsie Biznesu”

Ze spółek i o spółkach

Pekao. W III kwartale 2016 r. o 15 proc. r/r do 521 mln zł spadł zysk netto Banku Pekao. Analitycy, ankietowani przez PAP, spodziewali się średnio 484 mln zł zysku. Więcej…

PZU. Grupa PZU miała prawie 649 mln zł zysku netto w trzecim kwartale. Analitycy oczekiwali ok. 627 mln zł, pisze Reuters. Więcej…

KGHM. Grupa KGHM miała 331 mln zł zysku netto w III kwartale tego roku. Rok wcześniej zysk wynosił 34 mln zł. Więcej…

JSW. W III kwartale strata netto JSW wyniosła 139 mln zł wobec oczekiwanych przez analityków 12,4 mln zł. Więcej…

Cyfrowy Polsat. Grupa Solorza-Żaka zmniejsza zadłużenie i poprawia wyniki. Po kilkuletniej przerwie można spodziewać się dywidendy. Więcej w „Pulsie Biznesu”

PGNiG. Polska spółka chce zablokować rosyjskiemu gigantowi większy dostęp do biegnącego wzdłuż polsko- -niemieckiej granicy gazociągu. Więcej…

PBG. Akcje Rafako pozostaną na Cyprze, a obligacje o wartości do 710 mln zł spółka wyemituje do 28 listopada. Więcej w „Pulsie Biznesu”

WP. Jest nowe studio telewizyjne, celebryci i blichtr. Jednak internetowa spółka zysków upatruje w rozwoju e-commerce. Więcej w „Pulsie Biznesu”

CD Projekt. Warszawska spółka zaczyna coraz więcej inwestować. Jej wydatki na produkcję przekroczyły już 40 mln zł. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Prairie. Australijczycy z Prairie przekonują, że inwestowanie w polski węgiel kamienny ma sens. O problemach polskich kopalń, potencjale polskiego górnictwa, planach Prairie dotyczących złoża "Lublin" oraz źródłach finansowania projektów w rozmowie z Bankier.pl opowiada Artur Kluczny, wiceprezes PD Co i członek kadry menadżerskiej Prairie

Tauron. Zysk netto grupy Tauron wyniósł w trzecim kwartale 2016 roku 271,4 mln zł wobec 358,8 mln zł zysku rok wcześniej - poinformowała spółka w raporcie. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami grupy. Więcej…

Wczoraj na rynkach

Polska – WIG20 jednak na plusie. Rajd KGHM

Waluty, akcje, surowce – Młoty i spadające gwiazdy Trumpa

Kalendarium makroekonomiczne

Świat

14:30 Stany Zjednoczone: Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych Okres: tydzień. Poprzednia wartość: 265 tys.

20:00 Stany Zjednoczone: Budżet federalny  Okres: październik. Poprzednia wartość: 33,4 mld USD.

W Polsce i na świecie

Dziś, w przededniu Święta Niepodległości, prezydent Andrzej Duda na pl. Józefa Piłsudskiego odsłoni na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza tablicę poświęconą pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Planowane jest wystąpienie prezydenta.

Prezydent Barack Obama ma przyjąć w Białym Domu prezydenta elekta Donalda Trumpa, by omówić kwestie związane z przekazaniem władzy nowej administracji. Trump, zwycięzca wtorkowych wyborów prezydenckich w USA, ma objąć urząd 20 stycznia.

W komisji handlu międzynarodowego Parlamentu Europejskiego dyskusja na temat umowy o wolnym handlu między UE i Kanadą (CETA). Porozumienie zostało podpisane, ale żeby mogło wejść tymczasowo w życie, potrzebna jest zgoda eurodeputowanych.

Historia

572 lata temu w bitwie z armią turecką pod Warną zginął Władysław III, król Polski i Węgier; w chwili śmierci monarcha miał 20 lat.

533 lata temu w Eisleben w Niemczech urodził się Marcin Luter, duchowny, teolog i reformator Kościoła, inicjator Reformacji; autor 95 tez przeciwko odpustom (zmarł 18 lutego 1546 roku).

98 lat temu do Warszawy z więzienia w Magdeburgu powrócił Józef Piłsudski; początek rozbrajania żołnierzy niemieckich na ulicach Warszawy.

60 lat temu wojska sowieckie ostatecznie stłumiły powstanie węgierskie, które wybuchło 23 października 1956 r.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy