To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 VII 2016

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 14 VII 2016

opublikowano: 14-07-2016, 07:57

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

Pekao. Rząd potwierdza zainteresowanie Pekao. Nie wiadomo, co zrobi Unicredit, ale na wyprowadzkę się nie zanosi. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Elemental Holding. Spółka zależna rozwiązała ze skutkiem natychmiastowym umowę, na mocy której miała przejąć udziały Gorenje Surovina. Więcej…

Altus TFI, Idea Bank. Altus TFI podpisał umowę o zarządzaniu portfelem papierów skarbowych Idea Banku. Więcej…

LUG. Prezes URE wszczął postępowanie w sprawie wymierzenia LUG Light Factory, spółce zależnej LUF, kary w związku z podejrzeniem naruszenia obowiązku stosowania się do ograniczeń w poborze energii elektrycznej w sierpniu 2015 r. Więcej…

Polmed. Polmed i Inno-Gene podpisały umowę o współpracy w zakresie oferowania i sprzedaży testów genetycznych. Więcej…

Dywidendy. Trudna sytuacja dużych spółek dywidendowych przekierowuje zainteresowanie funduszy także na małe i średnie spółki. Więcej w „Pulsie Biznesu”

EC Będzin. Należące do Elektrociepłowni Będzin Towarzystwo Finansowo-Leasingowe Energo-Utech sprzedało spółkę zależną SGB Leasing za 9,65 mln zł na rzecz pięciu banków spółdzielczych. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Na Wall Street odreagowanie po rekordach

Polska – Pekao pociągnęło WIG20 w dół

Kalendarium spółek

ATLASEST - ZWZA

Kalendarium makroekonomiczne

14:00 Podaż pieniądza M3 Okres: czerwiec. Poprzednia wartość: 11,5% rdr.

14:00 Polska: saldo obrotów towarowych handlu zagranicznego Okres: maj. Poprzednia wartość: 520 mln EUR

14:00 Saldo rachunku obrotów bieżących Okres: maj. Poprzednia wartość: 594 mln EUR

Świat

13:00 Wielka Brytania: Decyzja ws. stóp procentowych Okres: lipiec. Poprzednia wartość: 0,5%. Prognoza: 0,5%

13:00 Wielka Brytania: Protokół z posiedzenia BoE Okres: lipiec.

14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (USA) Okres: tydzień. Poprzednia wartość: 254 tys.

W Polsce i na świecie

Senackie komisje - ustawodawcza oraz praw człowieka, praworządności i petycji - mają dziś zająć się na wspólnym posiedzeniu nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. "Jesteśmy przygotowani na długie posiedzenie, trwające tyle, ile komisje uznają za potrzebne. (...) Możemy obradować do późnych godzin wieczornych, czasu powinno wystarczyć" - mówił PAP przewodniczący senackiej komisji ustawodawczej Stanisław Gogacz (PiS).

We Francji obchody święta narodowego, Dnia Bastylii. W Paryżu o godz. 10 tradycyjna defilada wojskowa na Polach Elizejskich, o godz. 13 prezydent Francois Hollande udzieli wywiadu telewizyjnego stacjom TF1 i France 2. Wśród gości m.in. sekretarz stanu USA John Kerry.

Amerykański sekretarz stanu John Kerry odbędzie rozmowy z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem na temat sytuacji na Ukrainie, w Syrii i Górskim Karabachu (przedmiot sporu Armenii z Azerbejdżanem). Spotkanie zapowiedziano na późny wieczór.

Historia

227 lat temu w Paryżu uzbrojony tłum zdobył Bastylię - więzienie będące symbolem królewskiego absolutyzmu; wydarzenie to zapoczątkowało Rewolucję Francuską.

55 lat temu Sejm uchwalił ustawę "o ewidencji i kontroli ruchu ludności".

47 lat temu w Olsztynie oddano do użytku liczący 358,55 m maszt radiowo-telewizyjny. Jest to obecnie najwyższy obiekt budowlany w Polsce.

35 lat temu w Warszawie rozpoczął obrady IX Nadzwyczajny Zjazd PZPR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane