Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 25 VI

opublikowano: 25-06-2015, 07:56

Najważniejsze informacje dla inwestorów giełdowych

Wiadomości ze spółek

Robyg. Deweloper kupił 49 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki, która jest właścicielem nieruchomości położonych w Warszawie w dzielnicy Bemowo. Nieruchomość daje możliwość wybudowania około 450 mieszkań.

PZU. Ryszard Trepczyński pożegnał się z grupą, w której odpowiadał za pion inwestycji. Więcej na pb.pl  

PHN. Józef Banach zrezygnował z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej spółki.

Esotiq&Henderson. Spółka ustaliła cenę maksymalną w ofercie publicznej na poziomie 38,5 zł za jedną akcję. Emisja akcji pójdzie głównie na sfinansowanie rozwoju nowej marki znanej projektantki. Więcej na pb.pl

Kino Polska TV. Marcin Kowalski i Alber Uziyel zostali powołani do zarządu spółki. Pierwszy będzie odpowiadał za nadzór nad technologicznymi aspektami działalności grupy, a także za intensyfikację sprzedaży produktów, a drugi za rozwój innowacyjnych technologii stosowanych w grupie, jak również wzmocnienie jej pozycji na rynkach zagranicznych.

Komputronik. Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłatę 0,5 zł dywidendy na akcję. Łącznie na dywidendę ma trafić 4,79 mln zł.

4funMedia. Spółka planuje rebranding stacji telewizyjnych, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami i nakładami inwestycyjnymi na 2015 rok. Więcej na Bankier.pl

ZUE. Spółka złożyła najniższą ofertę, o wartości 42,3 mln zł netto, w przetargu na utrzymanie, konserwację i naprawę infrastruktury tramwajowej w Krakowie.

PGNiG. Spółka tworzy krótką listę ciekawych aktywów do potencjalnego przejęcia w USA i Kanadzie. Na akwizycje do 2022 r. może wydać łącznie ponad 13 mld zł. Spółka chce, by w 2022 r. udział wydobycia grupy za granicą wzrósł do blisko 40 proc. z 16 proc. w 2014 r. Więcej na Bankier.pl

X-Trade Brokers. Platforma handlu walutami odniosła międzynarodowy sukces, a teraz dzieli się nim z innymi. Z IPO może zgarnąć 100-200 mln EUR. Więcej na pb.pl 

Selena FM. Spółka przyjęła ofertę objęcia obligacji o wartości nie większej niż 60 mln zł, które wyemituje AD Niva - spółka posiadająca 50,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu emitenta.

Kalendarium spółek:

WZA – Trakcja, Arteria, Rovese, DM WDM, PKO BP, GPW, Global Cosmed, EGB,

Dzień dywidendy – Work Service, Orange Polska, Polmed,

Dzień wypłaty dywidendy – Enel Med., Eurotax, Mostostal Płock, Ekobox, Police

Skonsolidowany raport roczny przedstawią Assetus i Loyd

10.00 Wandalex przedstawi plany rozwoju na lata 2015-2017.

Kalendarium makroekonomiczne:

14:30 Dochody i wydatki Amerykanów (USA)

Okres: maj. Dochody: poprzednia wartość: 0,4% mdm . Prognoza: 0,4% mdm.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Wydatki: poprzednia wartość: 0,0% mdm. Prognoza: 0,6% mdm.

14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (USA)

Okres: tydzień. Poprzednia wartość: 267 tys.

15:45 PMI dla usług (USA)

Okres: czerwiec. Poprzednia wartość: 56,2 pkt.

10.00 ZBP zaprezentuje najnowszy raport NetB@nk podsumowujący sytuację na rynku bankowości internetowej i płatności bezgotówkowych w I kwartale 2015 roku. Zaprezentowany zostanie także najnowszy wynik Indeksu Koniunktury Bankowej PENGAB.

14.00 GUS ogłosi wyniki badania koniunktury konsumenckiej w czerwcu.

MF zaoferuje na aukcji zamiany obligacje PS0420 i DS0725. Resort zamierza odkupić obligacje OK0715 oraz DS1015.

 Wczoraj na rynkach: Na amerykańskich rynkach akcji dominowali w środę sprzedający. Nie bez znaczenia było to, że poprzednie sesje były wzrostowe. Najważniejsze dla rynku okazały się doniesienia z toczących się rozmów wierzycieli z Grecją, a także dane o PKB. Rozczarowanie wieściami z Europy, gdzie sprawa Grecji nie posunęła się naprzód, okazało się większe niż radość z mniejszego niż w pierwszym odczycie spadku PKB w pierwszym kwartale.

Prognozy. Specjaliści instytucji finansowych niemal jednogłośnie przewidują, że druga połowa roku na giełdzie nowojorskiej będzie stała pod znakiem kontynuacji hossy. Więcej na pb.pl

Polska i świat:

Dzisiaj w porannym bloku głosowań posłowie mają wybrać nowego marszałka Sejmu. Oficjalnymi kandydatami na to stanowisko są Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), zgłoszona przez kluby Platformy i PSL oraz Jerzy Wenderlich, zaproponowany przez klub SLD.     

Dziś drugi dzień posiedzenia Senatu. Senatorowie wysłuchają na nim sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2014 r. oraz informacji ministra spraw zagranicznych na temat polityki polonijnej, a także informacji o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich za rok 2014.

Rozpoczyna się dwudniowy szczyt UE; Polskę reprezentuje premier Ewa Kopacz (godz. 16). Tematem obrad będzie polityka w dziedzinie migracji, w tym budząca kontrowersje propozycja Komisji Europejskiej w sprawie uruchomienia nadzwyczajnego programu rozmieszczenia w krajach UE 40 tysięcy uchodźców, którzy docierają przez Morze Śródziemne do Włoch i Grecji.

O godz. 13 wznowienie rozmów ministrów finansów państw strefy euro ws. warunków pomocy dla zagrożonej bankructwem Grecji.

Historia:

1976 - robotnicy Radomia, Ursusa i Płocka wyszli na ulice, by zaprotestować przeciwko podwyżkom cen żywności. Strajki ogarnęły wiele miast w kraju. Komunistyczne władze spacyfikowały protesty siłami milicji. Wydarzenia te przeszły do historii jako "Czerwiec 1976"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane