To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 31 marca 2016

opublikowano: 31-03-2016, 08:08

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ze spółek i o spółkach

PKN Orlen. Kwiecień może przynieść Orlenowi upragniony ład w stosunkach z czeskim rządem. Porozumienie zależnego Unipetrolu z Mero tuż tuż. Więcej w „Pulsie Biznesu”

BOŚ. Zarząd banku przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdzony przez radę nadzorczą "Program postępowania naprawczego Banku Ochrony Środowiska S.A.", podał bank. Przed walnym zgromadzeniem, zwołanym na 27 kwietnia BOŚ przedstawi główne założenia strategii do 2020 r. Więcej…

CI Games. Marek Tymiński, prezes CI Games, sprzedał w transakcji pakietowej 400 tys. akcji spółki, inkasując 9,08 mln zł. Tymiński zobowiązał się objąć lock-upem na 6 miesięcy pozostałe posiadane walory, czyli 5,966 mln sztuk (42,88 proc.).

Capital Park. Deweloper liczy na rozpoczęcie realizacji projektu rewitalizacji Fabryki Norblin - ArtN - na przełomie 2016/2017 r., poinformował członek zarządu ds. inwestycyjnych Marcin Juszczyk.

Otmuchów. W latach 2016-2017 Otmuchów planuje przeznaczyć na inwestycje kwotę 40-60 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Jak dodano, zarząd zamierza ukierunkować działania operacyjne i inwestycyjne w szczególności na produkcję produktów śniadaniowych, batonów i żelek. Więcej na Bankier.pl

Atende. Zarząd spółki zadeklarował wypłatę dywidendy w wysokości 0,18 zł na akcję. Łącznie do kieszeni akcjonariuszy miałoby trafić 6,5 mln zł.

Trakcja. Budowlana firma liczy, że w 2016 r. jej przychody wzrosną, natomiast rentowność zostanie utrzymana - poinformował prezes spółki Jarosław Tomaszewski. Dodał, że grupa rozpoczyna działalność na rynku energetyki, złożyła także pierwsze oferty w postępowaniach w Bułgarii. Więcej na Bankier.pl

Bloober Team Producent gier wypuści horror, w którym wykorzysta odradzający się w popkulturze nurt cyberpunku. Więcej w „Pulsie Biznesu”

AAT Holding. Rosnące koszty pracy ochroniarzy to szansa dla producentów i dystrybutorów elektronicznych systemów zabezpieczeń. Więcej w „Pulsie Biznesu”

I2 Development (IPO) Oferta publiczna do 2 mln akcji i2 Development, z której oczekiwane wpływy wyniosą do 58 mln zł, rozpocznie się podaniem przedziału cenowego lub ceny maksymalnej 11 kwietnia, podano w prospekcie. Więcej…

 

Rekomendacje. Citigroup radzi sprzedaż akcji BGŻ BNP Paribas i Pekao.

Czytaj także:

Wskaźnik C/WK straszy na GPW

Dwa lata hossy przed blue chipami (ANALIZA)

Wczoraj na rynkach

USA – Dow Jones i S&P500 najwyżej w tym roku

Polska – WIG20 wkracza w obszar hossy

Kalendarium

TRANSPOL - NWZA ws. zmiany statutu.

VISTULA - NWZA ws. wyboru nowego członka RN oraz zmiany uchwały nr 23/04/2012 ZWZA.

INGBSK - ZWZA ws. m.in. podziału zysku za 2015 r. oraz niepodzielonego zysku z lat ubiegłych, wypłaty dywidendy za 2015 r. oraz podziału ING Securities S.A.

ASSECOSEE - WZA ws. m.in. podziału zysku i wypłaty dywidendy oraz utworzenia kapitału rezerwowego.

REMAK - ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2015.

MILLENNIUM - ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2015.

SOHODEV - ZWZA ws. m.in. pokrycia straty

MENNICA - NWZA ws. zmian i uzupełnienia składu RN, ustalenia liczebności RN VII kadencji oraz powierzenia RN funkcji Komitetu Audytu w przypadku zmniejszenia składu RN do 5 członków.

ORCOGROUP - Publikacja raportu za 2015 rok.

EMCINSMED - ZWZA ws. m.in. pokrycia straty/przeznaczenia zysku za rok obrotowy 2015.

Polska

14:00  Polska: Saldo rachunku bieżącego Okres: IV kw. Poprzednia wartość: -2527 mln EUR.

Świat

09:55 Stopa bezrobocia (Niemcy) Okres: marzec. Poprzednia wartość: 6,2%.

10:30  Wielka Brytania: PKB r/r Okres: IV kw., fin. Poprzednia wartość: 0,4% kdk i 2,1% rdr. Prognoza: 0,5% kdk i 1,9% rdr.

11:00  Strefa Euro: HICP r/r Okres: marzec. Poprzednia wartość: -0,2% rdr.

14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (USA) Okres: tydzień. Poprzednia wartość: 265 tys. Prognoza: 270 tys.

15:45  Stany Zjednoczone: Chicago PMI Okres: marzec. Poprzednia wartość: 47,6 pkt. Prognoza: 49,0 pkt.

W kraju i na świecie

Dziś o godz. 9 Sejm wznowi posiedzenie; posłowie zajmą się projektem zmian w Kodeksie pracy, który zakłada, że umowa o pracę ma mieć formę pisemną, a jeśli nie została tak zawarta, pracownik przed podjęciem pracy musi otrzymać na piśmie potwierdzenie jej warunków. Zmiana przygotowana w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej zakłada również, że pracownik musi być zapoznany z regulaminem pracy przed dopuszczeniem go do niej.

Dziś ma ruszyć proces pięciu osób - w tym b. szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego - oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r.

Od oficjalnej kolacji w Białym Domu rozpoczyna się dwudniowy Szczyt Bezpieczeństwa Nuklearnego, w którym uczestniczą przywódcy lub przedstawiciele 52 państw (godz. 23.30 czasu polskiego).

Historia

75 lat temu zostało wydane niemieckie zarządzenie o utworzeniu w Kielcach żydowskiego getta.

 

34 lata temu podziemny "Tygodnik Mazowsze" opublikował artykuł Jacka Kuronia "Tezy o wyjściu z sytuacji bez wyjścia", wzywający do strajku generalnego, który zmusi władze komunistyczne do zawarcia kompromisu ze społeczeństwem.

 

25 lat temu, na podstawie protokołu podpisanego 25 lutego 1991 r. w Budapeszcie, rozwiązane zostały wojskowe struktury Układu Warszawskiego.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane