To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 4 XI 2016

opublikowano: 04-11-2016, 08:04

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne

Sezon raportów kwartalnych trwa w najlepsze. Analitycy podpowiadają, kto nie odsłonił jeszcze mocnych kart Więcej w „Pulsie Biznesu”

Prognozy. Decyzje polityków podcinają skrzydła blue chipom i coraz bardziej zagrażają maluchom i średniakom, twierdzi Bartosz Arenin z AgioFunds TFI. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Ranking Bankier.pl W październiku tytuł najpopularniejszej wśród czytelników Bankier.pl spółki polskiej giełdy przypadł JSW. Jastrzębskiej spółce udało się to po raz czwarty z rzędu. Pozycje na podium utrzymali KGHM oraz PZU. Więcej…

Ze spółek i o spółkach

PZU. Szefem PTE PZU został Marcin Żółtek, a nowy prezes TFI ma być znany do końca roku. Więcej…

Pekao. Na ostatniej prostej przed przejęciem kontroli nad Pekao przez PZU i PFR pojawia się sprawa franków. Unicredit chce wziąć ryzyko regulacyjne na siebie. Więcej w „Pulsie Biznesu”

Handel. Pracujemy nad nową wersją podatku handlowego; natomiast to, czy ona zostanie ogłoszona, czy nie, uzależniamy od prac w ramach rządu, a z drugiej strony od współpracy z Komisją Europejską - powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki. Więcej…

Skarbiec. Walne zgromadzenie akcjonariuszy Skarbca Holding zdecydowało o wypłacie 3,08 zł dywidendy na akcję z zysku za ubiegły rok obrotowy. Na dywidendę trafi 21 mln zł. Dzień dywidendy to 10 listopada, a jej wypłaty 25 listopada.

TFI. Fiskus przygotował poprawkę, która nie zniszczy biznesu TFI, ale oddzieli prawdziwych inwestorów od tych, którzy wykorzystują fundusze do ucieczki przed podatkami Więcej w „Pulsie Biznesu”

GPW. Już nie Thomson Reuters, ale Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) będzie ustalać stawki referencyjne WIBOR i WIBID. To efekt porozumienia GPW ze Stowarzyszeniem Rynków Finansowych ACI Polska, będącym dysponentem stawek. Więcej w „Pulsie Biznesu”

ING BSK. Takich wyników mógłby sobie życzyć każdy prezes, ale tylko nieliczni nie mają franków i tak zdrowego bilansu. Więcej w „Pulsie Biznesu”

PKO BP. Bank przejął biznes leasingowy od Raiffeisena. Napisał też nową strategię i uzupełnił wakat w zarządzie. Więcej w „Pulsie Biznesu”

ZUE. Spółka zanotowała 6,1 mln zł skonsolidowanej straty netto po trzech kwartałach 2016 r. Więcej…

Alumetal. Spółka podała wyniki za trzeci kwartał. Więcej…

Bytom. Spółka podała wyniki za trzeci kwartał. Więcej…

Wojas. Przychody spółki wzrosły o 13,5 proc. w październiku. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Wall Street w czerwieni

Polska – Uspokojenie po spadkach

Kalendarium

GPW

FERRO Dywidendy

Wypłata dywidendy 0,45 zł na akcję.

HUBSTYLE Wyniki spółek

Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2016 roku.

GLCOSMED Wyniki spółek

Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2016 roku.

PGSSOFT Dywidendy

Dzień ustalenia prawa do zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2016, w wysokości 0,12 zł na akcję.

SEKO Wyniki spółek

Publikacja raportu za III kwartał 2016 roku.

TARCZYNSKI WZA

NWZA ws. zmian w składzie RN.

Świat

09:55 Niemcy: PMI dla usług, fin.

Okres: październik. Poprzednia wartość: 50,9 pkt. Prognoza: 54,1 pkt.

10:00 Strefa Euro: PMI Services

Okres: październik. Poprzednia wartość: 52,2 pkt. Prognoza: 53,5 pkt.

13:30 Stany Zjednoczone: Stopa bezrobocia

Okres: październik. Poprzednia wartość: 5%. Prognoza: 4,9%.

13:30 Stany Zjednoczone: Saldo bilansu handlowego

Okres: wrzesień. Poprzednia wartość: -40,7 mld USD. Prognoza: -41 mld USD.

W Polsce i na świecie

Sejm dziś, w ostatnim dniu posiedzenia, przeprowadzi głosowania m.in. nad wnioskiem PO o odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej oraz zajmie się m.in. projektem PiS ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym.

Dzisiaj, w drugim dniu posiedzenia, Senat przeprowadzi głosowania m.in. nad ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej.

Rząd na rozpoczynającym się dziś o godz. 9 posiedzeniu zajmie się projektem noweli ustawy o finansach publicznych, a także projektem zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski ma dziś stawić się w katowickim wydziale Prokuratury Krajowej. Śledczy chcą mu przestawić zarzuty przekroczenia uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w NIK.

Premier Beata Szydło rozpocznie dwudniową wizytę w Rydze.

Historia

155 lat temu uruchomiona została linia kolejowa na trasie Wiedeń – Lwów.

127 lat temu w Zakopanem zmarł Tytus Chałubiński, lekarz, przyrodnik, społecznik, jeden z pionierów taternictwa, współzałożyciel Towarzystwa Tatrzańskiego i Muzeum Tatrzańskiego.

66 lat temu podpisano Europejską Konwencję Praw Człowieka.

60 lat temu Armia Czerwona rozpoczęła drugą interwencję na Węgrzech, która stłumiła węgierskie powstanie.

 

28 lat temu w czasie oficjalnej wizyty w Polsce premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher spotkała się z Lechem Wałęsą i innymi działaczami opozycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW 4 XI 2016