To nie koniec korekty, dolar jeszcze zdrożeje

Marcin Kiepas
opublikowano: 02-11-2009, 00:00

Sytuacja techniczna na wykresach EUR/USD i USD/CHF wyraźnie sugeruje, że rozpoczęta w poprzednim tygodniu korekta kilkumiesięcznych trendów będzie kontynuowana. Celem dla eurodolara jest strefa wsparcia 1,4417-1,4470. Tworzy ją sierpniowy szczyt oraz dolne ograniczenie 5-miesięcznego kanału wzrostów, w jakim można zamknąć wykres dzienny. Taki spadek będzie szedł w parze ze wzrostem USD/CHF w kierunku 1,0560 (dołek z grudnia 2008 r.).

Znacznie mniej klarowna jest sytuacja na wykresie GBP/USD. Po załamaniu funta wywołanym publikacją fatalnych danych o brytyjskim PKB powstał sygnal sprzedaży, który zanegowano w minionym tygodniu. Nie jest to jednak równoznaczne z sygnałem kupna. Być może inwestorzy czekają z ostatecznymi decyzjami na wyniki czwartkowego posiedzenia Banku Anglii (BoE). W pierwszym tygodniu listopada nad polityką monetarną będzie debatował nie tylko BoE, ale również ECB i Fed. Oprócz indeksów ISM dla amerykańskiego sektora usług i produkcji oraz miesięcznych danych z rynku pracy w USA to wydarzenia, które będą przyciągać uwagę inwe- storów.

Marcin Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu