To nie ostatni rekord Apple’a

MBL
23-08-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Apple jest najwyżej wycenianą spółką w historii. W tym tygodniu cena akcji ustanowiła rekord 665,15 USD. Kapitalizacja na nowojorskiej giełdzie urosła już do 620 mld USD. Dla porównania w zeszłym roku PKB Polski wyniósł około 470 mld USD.

Gdyby Apple był państwem, należałby do grona 20 największych gospodarek na świecie. Entuzjazm inwestorów do producenta urządzeń z jabłkiem w logo nie gaśnie.

Traderzy na rynku opcji przewidują kontynuację zwyżek. W najbliższym czasie nastawienie inwestorów dla walorów spółki może być jednak uzależnione od debiutu nowej wersji iPhone’a.

W tym roku planowane jest także wprowadzenie nowej mniejszej i tańszej wersji iPada. Dotychczas oba produkty generowały ponad 60 proc. przychodów firmy. Sukces lub porażka nowych urządzeń wpłynie na zachowanie kursu w ciągu najbliższych miesięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To nie ostatni rekord Apple’a