To przełomowy produkt dla CD Projekt? "Kupuj"

opublikowano: 22-07-2016, 10:19

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, podniósł o 21 proc. do 37,8 zł wycenę akcji CD Projektu. Radzi je kupować.

Zmiana wyceny to reakcja na obiecujące przyjęcie przez graczy gry "Gwint", która jest grą karcianą i można w nią zagrać w ramach flagowej gry spółki - "Wiedźmina 3". 

- Popularność "Gwinta" przerosła oczekiwania i zaczęły się pojawiać w sieci liczne, stworzone przez fanów wersje gry, które spółka blokowała. Ponadto na targach E3 "Gwint" został uznany za jedną z najbardziej obiecujących gier przez takie portale, jak PC Gamer, Gamesradard, Gamesport czy Rockpapershotgun - mówi Tomasz Rodak.

Jego zdaniem gra ma wszelkie cechy, by stać się przebojem w kategorii gier Free2Play. 

- Po pierwszej, należy do bardzo popularnego gatunku kolekcjonerskich gier karcianych, po drugie, wykorzystuje dobrze znany z gry "Wiedźmin" świat i po trzecie, mechanika gry została bardzo dobrze oceniona przez fanów "Wiedźmina 3". Uważamy, że "Gwint" może stać się przełomowym produktem dla CD Projektu, zapewniając spółce stosunkowo stabilny napływ gotówki w następnych kilku latach, podczas gdy wyniki segmentu premium charakteryzuje większa zmienność - dodaje Tomasz Rodak.

Specjalista zakłada, że rocznie gra przyniesie 109 mln zł przychodów, co przełoży się także na zwiększenie zysku brutto o - odpowiednio - 56 i 97 mln zł w latach 2017-2018.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / To przełomowy produkt dla CD Projekt? "Kupuj"