To trzeba wiedzieć rano 20 marca

Krzysztof Kolany
opublikowano: 20-03-2017, 08:26
aktualizacja: 20-03-2017, 08:31

Najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia.

Tylko u nas

Jak zidentyfikować giełdowy balon? Czy jednak istnieje prosty sposób na zidentyfikowanie rzeczonego balona? Sprawdził Adam Torchała. Więcej...

Asseco Poland rusza na zakupy. Na  celowniku rzeszowskiej spółki znajdą się firmy, które produkują oprogramowanie dla firm. Więcej w „Pulsie Biznesu”...

Ze spółek i o spółkach

Eurocash miał 190,02 mln zł zysku netto w 2016 roku, o 8,7% mniej od oczekiwań analityków. Więcej...

CCC zaproponowała zmiany w polityce dywidendowej. Więcej...

Globe Trade Center SA będzie rekomendować „dwucyfrowe wzrosty dywidendy począwszy od 2017 r.”.  Więcej... Proponowana dywidenda za rok 2016 to 27 groszy na akcję. W zeszłym roku GTC odnotował 158,5 mln zł zysku netto przy 120,3 mln zł przychodów ze sprzedaży. Więcej...

X-Trade Brokers  przedstawił raport finansowy za 2016 rok.  Zysk netto wyniósł 77,7 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 250,6 mln zł. 

Radpol SA poinformował o zawarciu zastawu rejestrowego na zbiorze wszelkich rzeczy ruchomych i zbywalnych praw majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa Spółki. Więcej...

Alma Market Jerzy Mazgaj w wyniku sprzedaży akcji spółki Alma Market zmniejszył łączne zaangażowanie w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu firmy do 0,74% z 21,46%. Więcej...

Black Pearl Capital objął udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Farm-Med. Sp. z o.o. Więcej...

Capital Park przedstawił wyniki za 2016 rok. Więcej...

OT Logistics zakończył negocjacje mające na celu uzgodnienie warunków kupna akcji AD Montecargo i Luka Bar AD BAR. Więcej...

Na rynkach

Świat: Nowe akcje Deustche Banku w promocji. Obniżka o 35 proc.

Polska: WIG wraca na wzrostowe tory

Kalendarium spółek

PCCINTER Skonsolidowany raport roczny

LARQ  Raport roczny

CZTOREBKA Skonsolidowany raport roczny

ATLANTAPL Raport półroczny

BOMEDIA Raport roczny

CDRL Skonsolidowany raport roczny

CIASTZKRA Raport roczny

PEPEES Skonsolidowany raport roczny

ABMSOLID Skonsolidowany raport roczny

EVEREST Skonsolidowany raport roczny

CTE Skonsolidowany raport roczny

MFO Raport roczny

PRAGMAFA Skonsolidowany raport roczny

SEKO Raport roczny

DIGITAL Raport roczny

ALTUSTFI Raport roczny

ARCTIC Skonsolidowany raport roczny

GLCOSMED Skonsolidowany raport roczny

GTC Skonsolidowany raport roczny

IGORIA Raport roczny

KRUSZWICA Skonsolidowany raport roczny

KBDOM Skonsolidowany raport roczny

KOFOL Raport roczny

MEXPOLSKA Skonsolidowany raport roczny

MPAY Raport roczny

QUBICGMS Raport roczny

POLMAN Raport roczny

XTB Skonsolidowany raport roczny

ARCTIC Raport roczny

FORTE Skonsolidowany raport roczny

IBSM Skonsolidowany raport roczny

SKOTAN Skonsolidowany raport roczny

CIECH Skonsolidowany raport roczny

PREMFOOD Skonsolidowany raport roczny

PRAGMAINK Skonsolidowany raport roczny

W Polsce i na świecie

O godzinie 9.30 przy w Warszawie odbędzie się Zebranie Przedstawicieli Sędziów Sądów Apelacyjnych i Sędziów Okręgów. Tematem obrad będzie aktualna sytuacja sądownictwa i zapowiedziana zmiana ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

20 marca o godzinie 11.29 rozpocznie się astronomiczna wiosna. Słońce "przejdzie" ze znaku Ryb w znak Barana i znajdzie się w punkcie równonocy wiosennej. Dzień i noc trwają wówczas tyle samo - po 12 godzin, od tego momentu dzień staje się coraz dłuższy. Przyjęło się, że pierwszy dzień wiosny jest świętowany 21 marca - gdy zaczyna się kalendarzowa wiosna.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji będzie prowadzić kampanię na rzecz członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019. W Waszyngtonie weźmie udział w spotkaniu Globalnej Koalicji walczącej z Państwem Islamskim.

We Francji ma się odbyć pierwsza debata telewizyjna najbardziej liczących się kandydatów z jedenastki pretendentów na fotel prezydenta (21.00). Pierwsza tura wyborów przewidziana jest na 23 kwietnia.

W Brukseli ponowna okazja do rozmów na temat reform w Grecji, od których uzależniona jest wypłata kolejnej transzy pożyczki z pakietu wartego 86 miliardów euro. Kilkanaście dni temu informowano o postępie w negocjacjach Grecji z wierzycielami. Ale do uzgodnienia pozostają jeszcze między innymi zmiany w prawie pracowniczym, obniżenie kwoty wolnej od podatku oraz kolejne cięcia emerytur.

Z powodu strajku kontrolerów lotu i części personelu naziemnego Alitalia odwołała 40 procent dzisiejszych lotów krajowych i międzynarodowych. Powodem protestu są zapowiadane zwolnienia i obniżka płac. Strajk kontrolerów lotu będzie trwał od 13.00 do 17.00. Od 10.00 rano do 18.00 będzie strajkować część personelu lotnisk.

Historia

1602 utworzono Holenderską Kompanię Wschodnioindyjską

1800 Alessandro Volta poinformował w o zbudowaniu przez siebie pierwszej baterii elektrycznej

1916 Albert Einstein ogłosił ogólną teorię względności

1937 rozpoczęto budowę miasta i huty Stalowa Wola

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kolany

Polecane