To tylko niewielka korekta na rynku złotego

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 07-07-2009, 00:00

aPoniedziałkowa korekta nie powinna być zaskoczeniem. Po umocnieniu złotego w ubiegłym tygodniu należało się spodziewać chociaż kilkugroszowego technicznego odreagowania. Para EUR/PLN wzrosła do 4,40 — pierwszego istotnego oporu. Skala spadku nie jest duża.

Niepokoi zachowanie rynków bazowych. Wczoraj traciło euro, co było zwłaszcza widoczne na parze EUR/JPY, która spadła poniżej 132,00. Kurs EUR/USD wyhamował spadki na 1,39, którego pokonanie będzie otwierało drogę do zniżki w okolice 1,38-1,3750. Również na światowych giełdach dominowały spadki, co nie jest korzystną sytuacją dla złotego. Jeśli w następnych dniach zniżkowa tendencja się utrzyma, to trzeba się spodziewać dalszego osłabiania złotego. Kolejnym istotnym oporem będzie poziom 4,44 dla EUR/PLN, a na parze USD/PLN ważny będzie poziom 3,20.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy