Tokio - organizatorzy ponownie wykluczyli możliwość przełożenia igrzysk

  • PAP
opublikowano: 03-06-2021, 15:30

Szefowa komitetu organizacyjnego igrzysk w Tokio Seiko Hashimoto wykluczyła przełożenie po raz kolejny tej imprezy. To reakcja na rosnący w Japonii niepokój związany z przeprowadzeniem zawodów w czasie pandemii COVID-19.

fot. Bloomberg

Sondaże opinii publicznej, jak przypominają światowe agencje, konsekwentnie pokazują, że większość Japończyków chce, aby igrzyska zostały odwołane lub ponownie odłożone, po rocznym ich opóźnieniu z powodu kryzysu związanego z koronawirusem.

Gazeta "Tokyo Shimbun" poinformowała w czwartek, że podobnie uważa większość rady miejskiej w Tokio.

Komitet organizacyjny igrzysk stanowczo wyklucza jednak taką możliwość.

"Nie możemy ponownie tego odkładać" – powiedziała Hashimoto w wywiadzie dla "Nikkan Sports".

"Wierzę, że możliwość dla tych igrzysk jest w 100 procentach taka, iż je zorganizujemy. Jako komitet organizacyjny zobowiązujemy się i obiecujemy wszystkim sportowcom, że będziemy chronić ich zdrowie" - dodała.

Wiadomo, że planowana na okres od 23 lipca do 8 sierpnia impreza odbędzie się bez zagranicznych fanów. Władze nie zdecydowały jeszcze, czy zezwolić na udział w igrzyskach japońskim kibicom.

Minister gospodarki Yasutoshi Nishimura stwierdził, że podekscytowani kibice, krzycząc i przytulając się, mogą stanowić ryzyko zakażenia.

Miasta, w których organizowane są szkolenia lub imprezy związane z igrzyskami, również coraz częściej wyrażają swój niepokój. Obawiają się, że odwiedzający mogą rozprzestrzeniać warianty wirusów i zużywać zasoby medyczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane